Сонячні панелі можна встановлювати на воді: у чому перевага цього методу
Сонячні панелі можна встановлювати на воді: у чому перевага цього методу

Сонячні панелі можна встановлювати на воді: у чому перевага цього методу

За словами італійських учених, плавучі сонячні панелі можуть замінити нові гідроелектростанції, зберігши при цьому екосистему.

Група дослідників із Департаменту електроніки, інформації та біоінженерії італійського інституту Politecnico Di Milano з'ясувала, що встановлення плавучих сонячних панелей на наявних греблях гідроелектростанцій може стати альтернативою будівництву нових гребель. Про це йдеться в матеріалі "Плаваючі фотоелектричні системи можуть знизити ризик розвитку гідроенергетичної галузі в Африці", опублікованому в журналі Nature Energy.

Дослідники дійшли висновку, що плаваючі сонячні панелі (також відомі як плавучі фотоелектричні системи або FPV) вигідніші, ніж нові греблі гідроелектростанцій. Спорудження гребель вимагає великих витрат і суттєво впливає на природу. Своєю чергою плавучі сонячні панелі економічно ефективні та забезпечують більш стабільне і надійне електропостачання, зберігаючи тендітні екосистеми.

Важливо Екс-співробітник SpaceX розповів, як отримувати енергію від сонячних панелей уночі (відео)

"Ми показуємо, що ті ж самі капітальні вкладення, які було виділено на заплановані греблі в річищі річки Замбезі, можна було б використати більш ефективно, побудувавши менше водосховищ і замінивши енергопостачання на FPV. Цей підхід дає вихід енергії на 12% менш мінливим і більш стійким до довгострокових гідрологічних змін", — зазначили вчені.

Як зазначає портал CleanTechnica, хоча згадані вчені зосередилися на розвитку гідроенергетики в Африці, їхні висновки є актуальними для енергетичних систем у всьому світі. До того ж це вже не перше подібне дослідження. Як приклад наводиться звіт Національної лабораторії відновлюваних джерел енергії Міністерства енергетики США (NREL) за 2020 рік, у якому йдеться про переваги додавання сонячних панелей на греблі гідроелектростанцій.

У звіті NREL було розглянуто 379 068 наявних гідроенергетичних резервуарів по всьому світу і оцінено потенційне вироблення до 10 600 терават-годин електроенергії за допомогою плавучих сонячних батарей. Це на додаток до електроенергії, що виробляється гідротурбінами.

"Для порівняння, 2018 року світове кінцеве споживання електроенергії становило трохи більше ніж 22 300 терават-годин", — наголосили в NREL.

Фотоелектричні батареї в поєднанні з греблями гідроелектростанцій
Фото: Міністерство енергетики США

При цьому у відомстві наголосили, що цифра 379 068 включає водосховища, які періодично можуть висихати або з інших причин непридатні для встановлення плавучих сонячних панелей. Проте навіть оснащення частини наявних гідроелектростанцій панелями принесло б значні вигоди місцевим юрисдикціям з погляду уникнення надмірних витрат на інфраструктуру та збереження соціальних, екологічних і культурних цінностей.

Нагадаємо, нове дослідження китайського Інституту світових ресурсів показало, що встановлення сонячних панелей може принести неочевидну користь сільському господарству. Як виявилося, інтеграція сонячних панелей у сільське господарство допомагає захистити тварин і водойми від надмірного тепла і сонячного світла, зменшити випаровування води і навіть підвищити врожайність.

Також повідомлялося, що китайська компанія China Three Gorges Corporation створила першу у світі сонячну теплоелектростанцію з двома вежами (провінція Ганьсу) для підвищення ефективності та скорочення викидів вуглекислого газу.

Теги за темою
вода
Джерело матеріала
loader
loader