Гідролог Віктор Вишневський заявив, що Київське водосховище має таку ж площу як сам Київ, це приблизно 900 квадратних кілометрів. Навіть якщо допустити можливість прориву такого обсягу води, то її все одно не вистачить для затоплення.
Якщо ЗС РФ зможуть зруйнувати дамби Київської та Канівської ГЕС, то столицю не затопить. Про це розповів гідролог і географ Віктор Вишневський в ефірі "Українського радіо".
За його словами, більша частина Києва розташована на висотах 140-150 метрів. А ось Київське водосховище сягає лише 103 метрів.
"Тому це нереально, адже не може те, що є внизу, наприклад, океан, затопити щось на висоті, той же Тибет", — пояснив експерт.
Важливо "Під реальною загрозою": в Генштабі ЗСУ очікують ракетного удару по Київській ГЕС, — ЗМІВін зазначив, що Київське водосховище має таку ж площу як сам Київ, це приблизно 900 квадратних кілометрів. Навіть якщо допустити можливість прориву такого обсягу води, то її все одно не вистачить для затоплення.
"Звичайно, вода рухатиметься вниз, і розрахунки можливого затоплення виконували, але теж у теоретичному аспекті, коли, приміром, замість гідровузла утвориться отвір завширшки, наприклад, у 100 або 200, 300 метрів", — сказав він.
За словами Вишневського, якщо раптом утвориться отвір у 100 метрів, то, за розрахунками, Київ фактично не затопить. За винятком лише невеликої території, яка тяжіє до самого Дніпра.
"Зокрема, йдеться про Нижні сади", — додав гідролог.
Експерт заявив, що Київська ГЕС досить міцна, її турбіни розташовані не у відкритому приміщенні, а глибоко під землею. І навіть ракетним ударом їх фактично неможливо зруйнувати. А от Канівська ГЕС навіть трохи потужніша за Київську. Крім того, вона новіша.
Вишневський сказав, що на Канівській ГЕС встановлено 24 гідроагрегати, тоді як на Київській — 20.
Нагадаємо, директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко заявив, що Кремль ставить Україні енергетичний ультиматум. За його словами, в обмін на електроенергію в РФ можуть вимагати визнання окупованих територій як російських.