Україна розробляє штучний інтелект для безпілотників: як він змінить ситуацію на фронті
Україна розробляє штучний інтелект для безпілотників: як він змінить ситуацію на фронті

Україна розробляє штучний інтелект для безпілотників: як він змінить ситуацію на фронті

Україна розробляє системи штучного інтелекту (ШІ), які допоможуть керувати великою кількістю безпілотників, що дозволить перенести бойові дії на території, де наші Сили оборони прагнуть отримати технологічну перевагу у бою. Цими розробками зараз займаються кілька стартапів. 

Про це пише Reuters. Україна сподівається, що розгортання дронів із підтримкою штучного інтелекту на лінії фронту допоможе їй подолати посилення глушіння сигналу з боку росіян.

Крім того, це має дозволити українським безпілотним літальним апаратам працювати у більших групах.

Розробка безпілотників зі штучним інтелектом в Україні поділяється на:

– візуальні системи, що допомагають ідентифікувати цілі та спрямовувати на них безпілотники;

– картографування місцевості для навігації;

– більш складні програми, що дозволяють БПЛА працювати у взаємопов'язаних роях.

Зокрема, над цим працює компанія Swarmer – вона розробляє програмне забезпечення, яке об’єднує дрони в мережу. Рішення можуть бути реалізовані миттєво всією групою БПЛА, при цьому людина втрутиться лише для того, щоб дати зелене світло автоматичним ударам.

В той час як пілоти-люди лише намагаються керувати операціями з більш ніж п'ятьма безпілотниками, штучний інтелект зможе впоратися із сотнями дронів. 

Окрім розширення операцій, автоматизація допоможе захистити пілотів безпілотників, які діють поблизу лінії фронту та є пріоритетною ціллю для вогню противника, каже генеральний директор Swarmer Сергій Купрієнко.

Він додав, що технологія Swarmer все ще знаходиться в стадії розробки і була лише експериментально випробувана на полі бою.

Ще одна система під назвою Styx дозволить керувати мережею розвідувальних і ударних дронів, як великих, так і малих, у повітрі і на землі. Кожен дрон зможе планувати свої власні дії і прогнозувати поведінку інших у рої.

Як повідомляв OBOZ.UA, українські оператори безпілотних літальних апаратів покращують свої можливості для блокування російських дронів великої дальності в повітрі. Такі технологічні інновації можуть дозволити ЗСУ послабити тиск на засоби протиповітряної оборони малої й середньої дальності, якщо будуть успішно використані в масштабах.

Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader