Українській енергетика потрібна термінова допомога: що необхідно країні, окрім посилення ППО
Українській енергетика потрібна термінова допомога: що необхідно країні, окрім посилення ППО

Українській енергетика потрібна термінова допомога: що необхідно країні, окрім посилення ППО

Україна очікує від партнерів термінового виконання п'яти кроків для допомоги її енергетиці. Зокрема, йдеться про посилення протиповітряної оборони.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Закликавши партнерів активізувати:

  • захист;
  • відновлення енергетичної інфраструктури України.

"Російські ракетні та дронові удари знищили або пошкодили значну частину генеруючих потужностей, теплової генерації, гідроелектростанцій, об'єктів системи передачі електроенергії. …Наші зусилля зосереджені на п'яти напрямках. Перший – це посилення протиповітряної оборони", – йдеться у повідомленні.

Він наголосив: Україна потребує спроможностей для знищення носіїв керованих авіабомб, зокрема, російських бойових літаків на аеродромах та в небі. Міністр пояснив:

  • далекобійні авіаудари та сучасна протиповітряна оборона "є основою припинення щоденного російського терору";
  • ці удари "цілком правомірні з погляду міжнародного права" і можуть реально прискорити завершення війни.

Другий крок, за його словами, – це швидкий ремонт та відновлення об'єктів генерації та розподілу. Третій – децентралізація енергосистеми, "зокрема встановлення когенераційних установок".

Четвертий – збільшення імпортних потужностей із ЄС із нинішніх 1,7 до 2,2 гВт. П'ятий – залучення "коштів та обладнання від партнерів".

Українцям роздаватимуть безкоштовні кредити на сонячні панелі

Водночас у самій Україні з 20 липня почали працювати фінансові програми для підвищення енергонезалежності споживачів. Зокрема, кредитування під 0% на 10 років для придбання сонячних панелей та іншого енергообладнання.

"Кожен, хто бажає придбати сонячні панелі з системами накопичення електроенергії або вітрові установки, може отримати кредит, за яким держава повністю компенсує відсоткову ставку впродовж терміну кредитування. Сума кредиту — до 480 тис. грн", – повідомили у Міненергетики.

При цьому наголошується: термін кредитування становить 10 років. Для отримання кредиту можна звернутись до:

  • ПриватБанку;
  • Ощадбанку;
  • Укргазбанку;
  • Сенс Банку;
  • банку Глобус.

"Кількість банків-партнерів програми збільшуватиметься", – наголосили в міністерстві.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас регулярні планові відключення електроенергії актуалізували серед українців питання про купівлю зарядних станцій (прозваних у народі "екофлоу" – за назвою одного з виробників) – особливо для тих, хто мешкає в багатоквартирних будинках і не може поставити собі генератор. Однак для багатьох проблемою стає вибір такого пристрою – адже від його потужності залежить ціна.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader