У позові до суду "посадовці" Євпаторії вказали, що витрати з демонтажу храму Православної церкви України повинні покрити парафіяни, які відвідували цю церкву.
Окупаційна міська влада Євпаторії увечері 21 липня почала демонтаж Хрестовоздвиженського храму Православної церкви України. Про це повідомив "Голос Криму".
"Від 2019 року на парафію та Кримську Єпархію ПЦУ здійснювався постійний тиск щодо виконання рішення окупаційного суду, яким винесено заочне рішення про знесення храму. При цьому в рішенні зазначено, що демонтаж релігійної споруди повинна здійснити громада цього ж храму", — йдеться у повідомленні.
Журналісти зазначили, що рішення суду парафіяни не виконували навіть, попри погрози. Тому окупаційна міська влада Євпаторії повторно звернулася до "судуʼ. У позові місцеві "чиновники" зазначили, що витрати на демонтаж повинні покрити самі парафіяни.
Як повідомив український журналіст Андрій Цаплієнко, з храму наразі зняли купол та розібрали верхню частину церкви.
Він уточнив, що останнє служіння українських священників в Криму відбувалось ще у 2023 році.
Про незаконні дії окупантів також повідомив колишній заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов, посилаючись на митрополита Сімферопольського і Кримського Климента.
"Митрополит Климент повідомив, що в окупованому Криму демонтують останню українську церкву. Окупаційна міська влада Євпаторії розпочала демонтаж Хрестовоздвиженського храму Православної Церкви України", — написав Мамедов.
За його словами, діям окупаційних адміністрацій та натхненникам такої державної політики має бути надана правова оцінка, адже знесення цієї церкви порушує Женевську конвенцію, оскільки громадяни на окупованих територіях мають право на повагу до релігійних переконань.
Нагадаємо, 18 липня "Радіо Свобода" оприлюднило матеріал, в якому йдеться про те, як РФ та російська православна церква знищили древній Херсонес у Криму.
12 липня заступник голови Меджлісу Наріман Джелял попередив жителів окупованого Криму про те, що їм слід готуватись до військової операції.