21 липня від Сонця відокремилися два шлейфи «темної» плазми. Як зазначає Space.com, на відео, яке вдалося зняти Обсерваторії сонячної динаміки, ці шлейфи нагадують дементорів із «Гаррі Поттера».
Але насправді в них немає нічого потойбічного. Темні петлі є початковими етапами корональних викидів маси (КВМ), які можуть спричинити магнітні бурі Землі.
Потоки плазми випустила сонячна пляма AR3757, яка також стала джерелом спалаху категорії М1. Області сонячних плям можуть у будь-який момент викинути електромагнітну енергію із сонячної корони. У міру того, як такі шлейфи віддаляються від сонячної атмосфери, вони збирають все більше і більше плазми, яка зрештою об'єднується в внутрішні складові КВМ.
Чому ця плазма здається темною на зображеннях? Оскільки вона піднімається і віддаляється від Сонця, її температура і щільність нижча, ніж у матерії, що оточує.
Згідно з поточним прогнозом Центру прогнозування космічної погоди (SWPC) Національного управління океанічних та атмосферних досліджень (NOAA), цей КВМ, як очікується, вдарить Землю 24 липня. Він може спричинити слабку магнітну бурю на планеті.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F30%2F1f0540da8adb96eb00fc34a6fe83c4c4.jpg)
Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності можна лише через сім місяців після його завершення.