Зазначається, що потенційному покупцеві не потрібно відразу оплачувати повну вартість нерухомості, а лише 5% завдатку.
У містечку Седберзі (Велика Британія) виставили на аукціон ядерний бункер часів холодної війни. Цей об'єкт агенти з продажу нерухомості описують як "можливість, що випадає раз на покоління", пише видання Metro.
Бункер, також відомий як Королівський спостережний пункт, спроєктований та побудований у 1950-х роках як захисне житло для трьох спостерігачів, які могли б пережити ядерну атаку.
Всередині є все необхідне для життя, зокрема достатня кількість їжі та води, щоб протриматися два тижні, а також підключення до радіозв'язку та стаціонарного телефону — останній працює до сьогоднішнього дня.
Ядерної атаки, якої всі так боялися, тоді так і не сталося, тож більшість бункерів, подібних до цього, вивели з експлуатації та продали з аукціону ще в 1993 році. Їх здебільшого придбали телекомунікаційні компанії, щоб переобладнати під телефонні щогли, оскільки сигнал там ідеальний, враховуючи, що вони задумувались як пости зв'язку.
Нинішні власники відремонтували та пофарбували приміщення. Поруч є невелика стоянка, а також сарай. Уся земельна ділянка огороджена та захищена надійними воротами.
Бункер виставлять на аукціон о 9 ранку в четвер, 25 липня, зі стартовою ціною 23 тисячі євро (близько 1 млн грн). Торги транслюватимуть у прямому ефірі на Rightmove. Зазначається, що потенційному покупцеві не потрібно відразу оплачувати повну вартість нерухомості, а лише 5% завдатку, що становить мінімум 6 000 євро (близько 268 тис. грн).
Нагадаємо, раніше Фокус писав, що страх ядерного знищення під час холодної війни змусив керівництво Данії збудувати секретний бункер, який мав стати їхнім останнім бастіоном на той випадок, якби людство занурилося в абсолютний хаос.
Крім того, ми розповідали про чоловіка із США, який купив занедбаний ядерний бункер 1980-х років, щоб перетворити його на унікальний будинок, і був вражений тим, що виявив. Про цю дивовижну історію розповідає документаліста Кірстен Дірксен у своєму новому ролику на YouTube.