Rolls-Royce отримала додаткове фінансування на подальшу розробку революційного ядерного реактора.
Компанія Rolls-Royce отримала додаткові 6,2 млн доларів від космічного агентства Великої Британії для можливості подальшої розробки діючого космічного ядерного реактора. Уже створено прототип цього пристрою завширшки 1 метр і завдовжки 3 метри, який стане основою для ядерних реакторів, що живлять космічні кораблі та бази на Місяці, пише New Atlas.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Rolls-Royce просувається вперед із планами щодо створення свого космічного ядерного реактора, який зможе забезпечити енергією бази на Місяці, а також його можна використовувати для створення тяги в майбутніх космічних кораблях. Загальна вартість створення космічного ядерного реактора оцінюється в 11,7 млн доларів.
Компанія Rolls-Royce має створити на отримане додаткове фінансування діючий пристрій і провести демонстрацію цієї технології в космосі. Розробка реактора триває у співпраці з ученими з Оксфордського університету та Бангорського університетів. Перші орбітальні випробування реактора мають відбутися наприкінці цього десятиліття, а випробування на Місяці — через кілька років після цього. Цей реактор має стати надійним і компактним джерелом енергії як для місій на Місяці, так і місій у глибший космос.
Причина, з якої необхідний космічний ядерний реактор, полягає в тому, що традиційні джерела енергії або придатні тільки для короткочасного використання, або виробляють енергію з перервами. Передбачається, що ядерний реактор зможе виробляти до 10 МВт енергії. При цьому завдяки компактності його можна переміщати територією Місяця.
Ядерний реактор використовуватиме паливні гранули, що складаються з шарів збагаченого урану або плутонію, вуглецю і кераміки. Вони будуть встановлені в трубках у графітовому ядрі, яке допомагає регулювати ядерну реакцію, відводити тепло від палива і діяти як пасивний контроль безпеки.
Вчені вважають, що новий ядерний реактор можна буде встановити також на майбутніх космічних кораблях і він створюватиме потрібну тягу. Це дасть змогу збільшити швидкість космічних кораблів, а отже час польоту в глибокий космос значно знизиться.
Також Фокус писав про революційні відкриття космічного телескопа Вебб за 2 роки роботи. У липні 2022 року були представлені перші наукові знімки телескопа Вебб. Два роки потому це змінило наш погляд на Всесвіт.
Також Фокус писав про те, що вчені виявили на Місяці новий невідомий мінерал, у складі якого 41% води. Автори дослідження стверджують, що до складу мінералу входить цілих шість кристалічних вод.
Що стосується атомної енергетики, то в Китаї запустили новий ядерний реактор, який може сам себе охолоджувати, що значно знижує ризик аварії на АЕС, як уже писав Фокус.