На опублікованому ролику, яким російські медіа поділилися в мережі, можна почути жіночі крики. В Astra стверджують, що нібито вдалося знайти кілька збігів із реальними кадрами з місця трагедії.
Відповідальність за вбивство мовознавиці та колишньої народної депутатки Ірини Фаріон нібито на себе взяв неонацистський рух NS/WP (National-Socialism/White Power). Про це повідомили в російському медіа Astra 24 липня.
Автори публікації стверджують, що на опублікованому в мережі ролику можна нібито побачити безпосередньо момент стрілянини в Ірину Фаріон. Підтверджень цьому факту немає жодних.
Спочатку у відео продемонстровано архівні кадри з мовознавицею, після чого з'являється уривок на 10 секунд, де чути жіночі крики.
Крім того, на більшій частині ролика нічого не видно, адже об'єктив прикритий руками, але частково можна було помітити автомобілі, які й розгледіли представники російського медіа Astra. Вони порівняли уривок із нібито вбивством Ірини Фаріон, а також реальні кадри з місця трагедії і стверджують, що знайшли збіги.
"Утім, робити однозначні висновки щодо вбивства Фаріон ультраправим активістом поки що передчасно", — ідеться в повідомленні.
Неонацистський рух NS/WP також у своєму Telegram-каналі опублікував великий текст під назвою "Маніфест українського автономного революційного расиста", який був написаний "соратником руху". Він нібито взяв на себе відповідальність за вбивство народного депутата Ірини Фаріон.
На самому відео російські журналісти вказали неправильну нумерацію машин. Під номером 3, якщо порівнювати з фотографіями з місця вбивства, розташований автомобіль Skoda Octavia. Хоча на відеоролику помітний Nissan.
При цьому ймовірний автомобіль марки Nissan, якого після події не було на місці, все ж таки присутній до стрілянини на ролику, яким поділився раніше на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич.
Угруповання NS/WP: що відомо
За даними видання "Медіазона", у нульових абревіатура NS/WP (National Socialism/White Power) використовувалася не пов'язаними одне з одним угрупованнями нацистів, і основна їхня активність припала на другу половину 2000-х.
У Росії визнали їх "терористичною організацією" у травні 2021 року.
Тепер же в Telegram-каналі під назвою "Oderint, Dum Metuant", пишуть журналісти, з'являються повідомлення про різні акції. Одним із колишніх учасників угруповання, стверджує медіа "ВотТак", є Андрій Пронський. Минулого року на російського пропагандиста Володимира Соловйова скоїли замах і він проходив у цій справі як головний підозрюваний.
У коментарі російським журналістам він тоді ділився, що силовики після затримання його катували, щоб отримати доступ до вище зазначеного Telegram-каналу "Oderint, Dum Metuant", де і згадали 24 липня Ірину Фаріон.
Нагадаємо, 20 липня в мережі з'явилися нові деталі про вбивство Ірини Фаріон в одному з дворів Львова. Очевидці стрілянини поділилися, що жертва стояла на вулиці з валізою в момент, коли й пролунав постріл. Уже знайомий жителям двору хлопець, який є підозрюваним, одразу ж утік.
21 липня в МВС оголосили в розшук підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон і розкрили його особливі прикмети. За версією слідства, скоїти злочин міг хлопець приблизно 20 років худорлявої статури. Правоохоронці мають намір з'ясувати його особу та місце перебування.