Прямо зараз повз Землю проноситься "хмарочос" на швидкості 28 946 км/год
Прямо зараз повз Землю проноситься "хмарочос" на швидкості 28 946 км/год

Прямо зараз повз Землю проноситься "хмарочос" на швидкості 28 946 км/год

Учені кажуть, що за максимального зближення астероїд опиниться всього за 3,8 млн км від нашої планети.

Сьогодні, 25 липня, до Землі наблизився астероїд 2011 MW1 зі швидкістю 28 946 км/год. Цей астероїд належить до класу Аполлонів і його розмір становить 115 метрів, пише Times of India.

Згідно з даними NASA, під час максимального зближення астероїд опиниться всього за 3,8 млн км від Землі. Астероїд 2011 MW1 вважається великим об'єктом, орбіта якого перебуває близько до земної, але, на щастя, не настільки близько, щоб зіткнутися з планетою.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Лабораторія реактивного руху NASA охарактеризувала астероїд як навколоземний, але не віднесла його до категорії "Потенційно небезпечних астероїдів". Наразі науці відомо про 35 тис. навколоземних астероїдів.

Розмір цього астероїда можна порівняти з хмарочосом, за траєкторією якого уважно стежать фахівці з NASA.

Більшість навколоземних астероїдів є залишками раннього формування Сонячної системи. Як і планети в Сонячній системі, астероїди обертаються навколо Сонця. Більшість таких космічних каменів знаходиться в головному поясі астероїдів, який можна знайти між орбітами Юпітера і Марса.

Згідно з даними Лабораторії реактивного руху, станом на липень 2024 року відстежуються 1 385 217 астероїдів. Такі небесні тіла дають цінну інформацію про те, як саме формувалася наша Сонячна система мільярди років тому.

У Центрі NASA з вивчення навколоземних об'єктів (CNEOS) займаються визначенням характеристик орбіт усіх навколоземних об'єктів. Також експерти центру прогнозують наближення космічних каменів до Землі та оцінюють ризики.

Також для відстеження астероїдів NASA використовує і наземні обсерваторії. Поряд з відстеженням і прогнозуванням загроз, космічні агентства також створюють технології для боротьби з потенційними загрозами, такі як місія DART. У рамках цієї ініціативи NASA вдалося відхилити астероїд з його початкової орбіти.

Нагадаємо, телескоп Габбл показав усі наслідки зіткнення апарату DART з астероїдом. NASA представило відеоролик, на якому видно, що відбувалося в астероїдом Діморф, після того, як у нього врізався космічний апарат.

Теги за темою
Земля
Джерело матеріала
loader
loader