Попри всю драматичність ситуації, дослідники впевнені, що горбач зовсім не прагнув поводитися як агресивна косатка в океані або відомий кит із роману.
Недалеко від гирла річки Піскатакуа біля узбережжя Нової Англії розігралася несамовита картина: величезний горбатий кит раптово виринув в океані, а потім кинувся на невеликий рибальський човен із людьми на борту. Горбач повернувся в океан і потягнув із собою човен, а люди, які перебували на ньому, опинилися за бортом, пише Futurism.
Ця сцена в океані ніби була взята зі сторінок роману Германа Мелвілла "Мобі Дік", де розлючений горбатий кит відчайдушно мстився людям за їхні діяння. На щастя, у реальному житті обійшлося без жертв, якщо не брати до уваги рибальський човен: двох чоловіків, які були на борту й опинилися в океані, вдалося врятувати.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Зазначимо, що останніми тижнями відвідувачі цього району часто помічали китів, які пустували та полювали на рибу, проте жоден з морських гігантів не намагався атакувати або перевернути човен. Принаймні, із середини 1990-х років і закінчення китобійного промислу таких інцидентів не було зареєстровано.
Водночас на тлі косаток, які нападають на туристичні човни в Гібралтарській протоці, напад горбатого кита виглядає трохи бентежно. Дехто вже припустив, що насправді морський гігант був розлючений і кинувся на човен спеціально. На щастя, дослідники вчасно захистили репутацію горбачів в океані.
За словами натураліста Ліннеї Мейфілд, насправді відеозапис моменту нападу кита демонструє типову поведінку горбатих китів. Відомо, що горбачі випускають бульбашки у воду під косяком риб, ці бульбашки, по суті, діють як сітки, захоплюючи й оглушаючи рибу. Далі китам залишається лише проплисти під цими бульбашками, а потім вистрибнути на поверхню з відкритим ротом.
Дослідники вважають, що насправді горбатий кит зовсім не був злий, коли нападав на човен. Ймовірно, кити гналися за здобиччю, а рибалки в човні, схоже, конкурували з ними за той самий косяк риби. У результаті їхні траєкторії перетнулися.
Однак є й інше пояснення. Як і в автомобіля, у китів є сліпі зони, а тому човен міг просто перебувати в сліпій зоні горбача. У результаті кит просто не бачив його, а тому напад, найімовірніше, був випадковим.
Більшість користувачів Мережі, які подивилися відео з нападом горбатого кита на човен, одразу згадали атаки косаток на яхти в Гібралтарській протоці. Однак дослідники поспішають заспокоїти — напад на людей і човни не входить до сфери інтересів горбатих китів.
Раніше Фокус писав про те, що вчені зрозуміли, навіщо косатки атакують човни по всьому світу.