Неважливо, скільки поставлять: у 2024 році над Україною зможуть літати лише 10 F-16, — NYT
Неважливо, скільки поставлять: у 2024 році над Україною зможуть літати лише 10 F-16, — NYT

Неважливо, скільки поставлять: у 2024 році над Україною зможуть літати лише 10 F-16, — NYT

Київ сподівається, що винищувачі допоможуть відкинути російську авіацію та захиститись від повітряних атак. Генерал Повітряних сил Сергій Голубцов розповів, що не усі західні літаки розмістять на території країни.

Протягом року в українському небі з’являться максимум 10 літаків F-16 незалежно від того, скільки винищувачів насправді передадуть західні партнери. Про це йдеться у матеріалі The New York Times.

Над Україною літають розвідувальні дрони, вишукуючи прогалини у протиповітряній обороні. Київ розраховував протистояти ворогу у повітрі за допомогою довгоочікуваних F-16, які мають бути передані вже цього літа. Однак атаки по авіабазах свідчать про те, що РФ налаштована обмежити вплив літаків ще до їх появи у небі.

В Україні сподіваються, що F-16 можна буде використовувати в координації з західною зброєю, наприклад системами Patriot. Метою є розширення небезпечної для російської авіації території. Інше сподівання полягає у тому, що винищувачі допоможуть захиститись від обстрілів. Однак, за оцінкою експертів, нестача пілотів та самих літаків стримають вплив західних "пташок".

Київ каже, що нині "перебуває в процесі" доставлення перших F-16. Чиновники США очікують, що цього року в Америці, Нідерландах і Данії підготують приблизно 20 льотчиків. Зазвичай на один літак виділяють щонайменше двох пілотів — для відпочинку екіпажу, навчань тощо. Тобто у 2024 році Україна зможе випустити на бойові завдання лише приблизно 10 F-16.

Окрім того, можливості обмежені й через інший фактор — кількість технічного та допоміжного персоналу на землі.

Бригадний генерал Повітряних сил Сергій Голубцов пояснив, що після того, як пілоти витратять деякий час на звикання, F-16 можуть відкинути російські штурмовики. Одних лиш винищувачів буде недостатньо, щоб відкинути російську військову авіацію, але вони будуть працювати з наземними засобами ППО.

Генерал підтвердив, що це займе час, і безліч факторів можуть ускладнити процес (зокрема, брак комплексів ППО). Однак, зі слів Голубцова, якщо авіацію РФ все ж вдасться відкинути, це можна буде вважати "переламним моментом" та досягненням паритету у повітрі.

Представник Повітряних сил також прокоментував захист винищувачів від ворожих атак. Він підтвердив, що очікується посилення обстрілів аеродромів. З його слів, на території країни не залишатимуться усі обіцяні F-16.

"Є певна кількість літаків, які будуть зберігатися на безпечних авіабазах, за межами України, щоб вони не були тут цілями. І це буде наш резерв на випадок необхідності заміни несправних літаків під час поточного ремонту", — пояснив генерал.

Нагадаємо, у The Washington Post передавали, що до кінця літа підготовку для польотів на F-16 завершать лише шість українських льотчиків.

Генерал ВПС США Джеймс Хеккер розповів, що для ефективного використання Україною західних винищувачів потрібен час. З його слів, захисники зможуть досягти переваги у небі, але цей процес тільки починається.

Теги за темою
авіація
Джерело матеріала
loader