Оченята блюдцями. У надрах океану самці драконів буквально збільшують очі, щоб знайти пару
Оченята блюдцями. У надрах океану самці драконів буквально збільшують очі, щоб знайти пару

Оченята блюдцями. У надрах океану самці драконів буквально збільшують очі, щоб знайти пару

Дослідники виявили, що глибоководні хижаки демонструють "надзвичайно рідкісну" рису, що дає змогу знаходити одне одного в темряві.

Знайти собі пару на суші може здатися складним завданням, але спробуйте провернути це в найтемніших глибинах океану, де за повної відсутності світла видимість залишає бажати кращого. Більшість видів, що мешкають у так званій сутінковій зоні океану, вважають за краще використовувати біолюмінесценцію, щоб приваблювати партнерів, але самці риби-дракона вибрали інший шлях, пише IFLScience.

Дослідники виявили, що глибоководні хижаки буквально збільшують око під час пошуків партнерки. Дослідники зазначають, що це вдруге в історії, коли у риб було виявлено статевий диморфізм у зоровій системі, що робить самців риб-драконів чимось на зразок аномалії серед хребетних.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Зазначимо, що біолюмінесценція — найважливіший засіб спілкування для істот у найглибших частинах океану, куди не проникає сонячне світло. Дослідники виявили, що у риб-драконів сімейства Stomiidae самці світяться значно яскравіше за самок, що робить їх помітнішими. Це важлива деталь, особливо в ситуації, коли необхідно знайти партнера, який може перебувати на великій відстані. Водночас учені не розуміли, як самцям вдається знаходити самок.

У новому дослідженні вчені вивчили розмір очей двох видів риб-драконів: Malacosteus niger і Photostomias guernei. Далі команда змоделювала, на якій відстані самці та самки кожного виду зможуть бачити представників протилежної статі.

Результати дослідження показали величезний розрив у відстані, на якій здатний бачити кожен вид — від кількох метрів до понад 100 метрів. Вчені також виявили, що очі самців набагато більші, що допомагає їм скоротити розрив приблизно на 5 метрів. Вчені вважають, що ця адаптація розвинулася у самців, щоб трохи спростити їхні знайомства з самками в глибокому океані.

За словами провідного автора дослідження, біолога Бостонського коледжу Крістофера Кеналі, вони з колегами виявили, що самці розвинули більші очі, щоб простіше знаходити самок. Це відкриття, на думку вчених, є дивовижним і проливає світло на те, як види, що мешкають у сутінковій зоні, адаптуються до екстремального середовища.

Автори дослідження також зазначають, що будуть потрібні додаткові дослідження, подібні до цього, які встановлять закономірність того, як дальність виявлення змінюється залежно від рівня диморфізму".

Раніше Фокус писав про те, яка нечисть ховається в глибинах океану: звісточка "Судного дня", ікла і кальмар "зі скла"

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader