Представник Росії в ООН Василь Небензя, найімовірніше, залишить цю посаду. Аналізуючи можливі наслідки такого кроку, експерт Олексій Копитько бачить однією з його опцій підготовку Кремля до мирних переговорів з Україною.
Російські медіа розганяють чутки про майбутнє переведення світоча російської дипломатії Василя Небензі з ООН на посаду заступника міністра закордонних справ РФ.
Такі інсинуації виникають не вперше. Для самого Небензі це було б поверненням на позицію, яку він обіймав у 2013-2017 рр.
Гадати про те, це підвищення, пониження, які завдання тощо — сенсу немає. Формально це може бути підвищення, якщо відбудеться переведення на посаду першого заступника.
Є тільки один очевидний момент, якщо така перестановка станеться.
У війни РФ проти України є кілька публічних осіб. Крім самого Путіна, це Лавров, Патрушев, Шойгу і низка дрібніших персонажів, серед яких Небензя — один із найпомітніших і найогидніших.
Відсунення "облич війни" на другий план навіть без втрати ними повноважень (а навпаки) — це зміна зовнішнього інтерфейсу і створення певної ширми. Нові люди, з ними можна говорити про щось нове, або про те саме, але по-новому.
Підстав стверджувати, що це доказ зміни політики РФ, немає. Це може бути маркером, що РФ створює собі ще одну опцію, щоб ефективніше морочити голову "міжнародній спільноті".
Але якщо мають рацію автори найнегативніших для РФ прогнозів (про те, що у Кремля до кінця року закінчаться ресурси для ведення інтенсивної війни), то росвладі буде простіше входити в переговори з "новими обличчями", а не зі старими огидними пиками — символами воєнних злочинів.
Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися з позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.
Важливо Поразка чи перепочинок: що дасть Україні мирний план Трампа