Ахіллесова п'ята ЗС РФ: як ЗСУ можуть припинити наступ окупантів
Ахіллесова п'ята ЗС РФ: як ЗСУ можуть припинити наступ окупантів

Ахіллесова п'ята ЗС РФ: як ЗСУ можуть припинити наступ окупантів

ЗС РФ продовжують просуватися в Донецькій області, однак, за словами експертів, у противника є слабкі сторони. Фокус з'ясував, як ЗСУ можуть зупинити армію окупантів.

Збройні сили Російської Федерації не припиняють наступ у Донецькій області. Активні бої ведуться на кількох напрямках фронту, де окупанти мають певні успіхи. Нещодавно аналітики DeepState повідомили про просування росіян одразу біля чотирьох населених пунктів області.

"Ворог просунувся у Веселому, Красногорівці, біля Желанного та Новоолександрівки", — йдеться в повідомленні.

А за кілька днів до цього заявили про просування ЗС РФ біля Водяного, Уманського, Новоселівки Першої, Желанного, Веселого і в Красногорівці.

Найважча ситуація на Донбасі — Покровський напрямок. Раніше, за інформацією DeepState, бійці двох батальйонів 31-ї окремої механізованої бригади опинилися в повному оточенні в районі Прогресу на Покровському напрямку.

У коментарі Фокусу український захисник 31-ї ОМБр розповів, що російська тактика полягає в кількісній перевазі- вони наступають масою. Крім того, окупанти добре знають українські позиції — активно працює їхня розвідка, і використовують багато доронів. Де б українські бійці не окопалися в далині від ворога, через півдня противник атакує їхні позиції, не давши зайняти ділянку.

Перевага ЗС РФ — кількість людей і зброї

За словами військового експерта, полковника ЗСУ, ексспікера Генштабу Владислава Селезньова, росіяни на полі бою дійсно беруть кількістю — як зброї, так і особового складу.

"У них більше артилерійських припасів, нехай не дуже точних, або виготовлених у Північній Кореї, де є збої в орвиробництві через недотримання технологічних процесів, а тому нерідко боєприпаси вибухають в артсистемах, замість того щоб летіти в ціль. Але їх величезна кількість. І за рахунок цього у них перевага на полі бою", — говорить Фокусу експерт.

Селезньов зазначає, що українська армія робила ставку на фортефікації, які мали стримати наступ ЗС РФ, але цей підхід не спрацював.

"Ворог використовує КАБи, і навряд чи якась фортефікація може витримати їхнє пряме попадання. Плюс є питання до ефективності організації ведення оборонних дій окремими українськими командирами на окремих ділянках фронту. Чому ж все-таки ворог просувається? Тому що, перебуваючи в стратегічній обороні, ми повинні не тільки фортефікації будувати, а об'єднувати їх з іншими інженерними огородженнями — мінними, протитанковими, протипіхотними, які сприяють максимальному зниженню просування противника. Минулого року українська армія вперлася в рубежі першої лінії оборони ЗС РФ. Потрібно було подолати мінні поля, і це було дуже важко", — додає експерт.

Одну з ключових ролей у нинішній війні відіграє особовий склад армії, де РФ зберігає кількісну перевагу. Нещодавно стало відомо про указ президента Путіна, згідно з яким новобранці, готові підписати річний контракт з армією в період з 1 серпня до 31 грудня, отримають по 400 тис. рублів.

"Для багатьох армія — соціальний ліфт. І якщо ми говоримо про Москву чи Пітер, там суми виплат для військових можуть сягати двадцяти і більше тисяч доларів, залежно від контакту. Завдяки таким сумам вони набирають до 30 тисяч особового складу щомісяця", — зазначає Селезньов.

Слабкі сторони ЗС РФ: високі технології

Проте в армії РФ є і слабкі сторони. Ключові проблеми, які відчуває противник — це відсутність високотехнологічних, високоефективних ресурсів.

"Їм не вистачає високоточних артилерійських боєприпасів. А також сучасних зразків техніки, тому вони використовують техніку, якій 50-60 років. Російський ВПК не здатний виготовляти техніку в достатній кількості, щоб забезпечувати потокові потреби армії. Також є питання до організації військового управління у ЗС РФ. Противник воює за шаблонами часів Другої світової війни. І це невдала тактика, оскільки армія зазнає великих втрат, при цьому не демонструє масштабних територіальних завоювань. Усе це не означає, що РФ роблять помилки через свою неосвіченість у військовій справі, це не так. Просто Україна чинить ефективний опір", — міркує Селезньов.

Військовий експерт Павло Нарожний, коментуючи Фокусу масовану атаку "Шахедамі" у напрямку Київської області 31 липня, зазначає, що у росіян є проблеми зі швидким виробництвом великої кількості безпілотників. Саме з цієї причини обстріли проводяться з великим проміжком часу. Таку ж кількість "Шахедів"ворог застосовував у новорічну ніч 1 січня 2024 року.

"Вони довго накопичують "Шахеди" і потім б'ють. І це свідчить про те, що виробництво у них обмежене. Коли ми востаннє бачили таку масовану атаку? Десь понад місяць тому. Це означає, що РФ не здатна швидко виготовляти у великій кількості "Шахеди". Мабуть, союзники перекрили шляхи постачання мікросхем західного виробництва. І крім того, у них проблеми з антенами GPS", — зазначає Нарожний у бесіді з Фокусом.

Нагадаємо, 28 липня спікер Української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук повідомив, що на Покровському напрямку на Донбасі спостерігається найважча ситуація. Противник намагається просуватися з використанням авіації на цій ділянці фронту.

Фокус також розбирав, чи стануть нові безпілотники ЗС РФ "Гербери"значним викликом для системи ППО України.

Теги за темою
Збройні сили України Донбас
Джерело матеріала
loader