Аномальна спека цього року була б «практично неможлива» без глобального потепління
Аномальна спека цього року була б «практично неможлива» без глобального потепління

Аномальна спека цього року була б «практично неможлива» без глобального потепління

Аномальна спека цього року була б «практично неможлива» без глобального потепління

У районі Середземномор'я температура перевищила 40 градусів за Цельсієм.

Вчені заявили про те, що аномальна спека, яка накрила Європу та інші частини світу в липні цього року, була б практично неможлива без глобального потепління, викликаного діяльністю людини, повідомляє Science Alert.

У Південній Європі та Північній Африці температура повітря значно перевищувала 40 градусів за Цельсієм. Спека забрала життя 20 людей за день у Марокко, викликала лісові пожежі у Греції та на Балканах, а також негативно впливала на спортсменів, які прибули до Франції для участі в Олімпійських іграх.

World Weather Attribution (WWA) – мережа вчених, які першими розробили рецензовані методи оцінки можливої ролі зміни клімату в конкретних екстремальних подіях, заявила, що в цьому випадку ситуація зрозуміла.

"Екстремальні температури, досягнуті в липні, були б практично неможливі, якби люди не нагріли планету, спалюючи викопне паливо", - йдеться у звіті WWA.

У ході аналізу використовувалися дані про середню температуру в регіоні, який включав Марокко, Португалію, Іспанію, Францію, Італію та Грецію. Дослідники прагнули оцінити, наскільки спека в липні була порівнянна з аналогічними періодами до того, як людство почало швидко спалювати вугілля та газ.

Вчені дійшли висновку, що спека в Європі була на 3,3 градуса Цельсія вищою через вплив змін клімату.

«Надзвичайно спекотні місяці липні більше не є рідкісними подіями. У сьогоднішньому кліматі… липні з екстремальною спекою очікується приблизно раз на десятиліття», — заявила Фрідерике Отто, кліматолог із Імперського коледжу Лондона, одна з авторів дослідження.

Вчені вже давно знають про те, що зміни клімату роблять екстремальні погодні явища частішими, а хвилі спеки – затяжнішими. Цього липня температура досягла своїх рекордних значень, чотири найспекотніші дні в історії були зареєстровані у другому місяці літа.

Останні 13 місяців були найспекотнішими в історії спостережень, а температура на планеті на 1,5 градуса Цельсія перевищила показники доіндустріального періоду.

Раніше вчені заявили, що потепління Світового океану призводить до поширення шкідливих квітучих водоростей у полярні регіони планети. Наприклад, у 2022 році Берінгова протока страждала від цвітіння токсичних організмів, які призвели до отруєння молюсків.

Джерело матеріала
loader
loader