Китай заявив про підтримку 110 країн плану КНР та Бразилії щодо завершення війни в Україні: 6 пунктів
Китай заявив про підтримку 110 країн плану КНР та Бразилії щодо завершення війни в Україні: 6 пунктів

Китай заявив про підтримку 110 країн плану КНР та Бразилії щодо завершення війни в Україні: 6 пунктів

Міністерство закордонних справ Китаю заявило про широку міжнародну підтримку спільної китайсько-бразильської ініціативи щодо врегулювання війни Росії проти України. За словами представників відомства, позитивну реакцію на запропонований план висловили більше 110 країн світу.

"Китай і Бразилія спільно оприлюднили "консенсус з шести пунктів" щодо сприяння політичному вирішенню української кризи, на який позитивно відреагували понад 110 країн світу", - йдеться у заяві МЗС Китаю.

Відомство також підкреслило готовність Китаю "і надалі зміцнювати комунікацію та координацію з Бразилією і спільно сприяти остаточному політичному врегулюванню кризи в Україні".

На початку травня відбулася серія візитів спецпредставника КНР Лі Хуея до країн так званого Глобального Півдня. За результатами цих поїздок Китай підготував новий «мирний» план, який складається з шести пунктів:

  1. Дотримання «трьох принципів» для охолодження ситуації: зупинення воєнних дій, незагострення конфлікту і нерозповсюдження його на нові території.
  2. Визнання діалогу та перемовин єдиним можливим способом вирішення кризи.
  3. Захист цивільних осіб і об'єктів, жінок, дітей та інших жертв конфлікту, а також повага до прав військовополонених.
  4. Протидія використанню ядерної, біологічної та хімічної зброї, запобігання розповсюдженню ядерної зброї та уникнення ядерних криз.
  5. Протидія збройним нападам на мирні ядерні об'єкти.
  6. Підтримка міжнародної співпраці в енергетиці, фінансах, торгівлі зерном, транспорті, та забезпечення безпеки ключової інфраструктури.

29 липня 2024 року Лі Хуей відвідав Бразилію, де, за повідомленням МЗС Китаю, "обмінявся думками щодо української кризи". Варто зазначити, що саме так у Китаї називають російське вторгнення в Україну.

Під час візиту Лі Хуей наголосив, що російсько-українська війна все ще триває, і найнагальнішим завданням є "підштовхнути ситуацію до охолодження".

МЗС Китаю також повідомило, що Бразилія і Китай мають схожі погляди на "кризову ситуацію" і готові співпрацювати для подальшого "просування консенсусу з 6 пунктів з метою створення умов для політичного врегулювання кризи".

Джерело матеріала
loader
loader