Невразливий до засобів РЕБ: в Україні випробують новий німецький дрон HCX
Невразливий до засобів РЕБ: в Україні випробують новий німецький дрон HCX

Невразливий до засобів РЕБ: в Україні випробують новий німецький дрон HCX

Безпілотник HCX з оптоволоконним кабелем може передавати чітке зображення на відстані до 20 кілометрів, а також нести на собі вибухівку.

Німецька компанія HIGHCAT випробує на території України свій новий безпілотний літальний апарат HCX, який стійкий до дії ворожих засобів радіоелектронної боротьби, оскільки підтримує зв'язок через оптоволоконний кабель. Про це повідомив співзасновник HIGHCAT Ян Хартманн, передає Forbes.

За словами Яна Хартманна, кабель не перешкоджає польоту дрона, дозволяючи йому відлітати на відстань до 20 кілометрів. БПЛА не випромінює радіосигналу, тому його не можна виявити засобами РЕБ.

"Волокно досить міцне — проліт над деревами та водою не проблема", — сказав співзасновник компанії. "Літати по колу теж нормально, і дрон навіть може літати задом наперед".

Важливо В Україні показали реактивний дрон Bullet: як його застосовуватимуть проти ЗС РФ (відео)

Як зазначають у виданні, раніше управління через оптоволоконний кабель не викликало особливого інтересу, оскільки перешкоди не вважалися проблемою. Однак війна в Україні показала, що системи РЕБ є серйозною проблемою, яка змушує військових постійно змінювати робочу частоту. Зважаючи на це, HCX є перспективним проєктом. Для його реалізації компанії довелося розробити нову технологію.

"Волокно не має бути занадто легким для розмотування, інакше воно витягнеться через низхідний рух гвинта. Крім того, волокно не повинно скручуватися під час розмотування, інакше воно порветься. Технологія Fly-By-Fiber використовує спеціально намотані котушки з оптоволокна з покриттям, які встановлюються за спеціальною технікою "намотування", — пояснив представник HIGHCAT.

HCX керується через оптоволоконний кабель
Фото: HIGHCAT

Ян Хартманн наголосив, що HCX було розроблено з урахуванням ситуації на полі бою в Україні. Його максимальне корисне навантаження становить 5 кілограмів. Десятиметровий кабель важить близько кілограма, тому дрон із повною 20-кілометровою котушкою може нести приблизно 2 кілограми. Цього достатньо для камери з 10-кратним оптичним зумом і тепловізором або боєприпасу.

Однією з переваг системи зв'язку HCX є швидкість передавання даних до 1000 мегабітів на секунду, що приблизно в сто разів більше, ніж у радіозв'язку. Це дає змогу передавати картинку високої якості протягом усього польоту. Такий дрон можна використовувати для вивчення будівель або тунелів.

Дрон HCX

За словами Яна Хартманна, HCX вирушить в Україну вже в серпні цього року. Розробники планують випробувати апарат у контрольованому середовищі під дією засобів РЕБ. Дрон також можуть протестувати на полі бою.

"Якщо підрозділи захочуть випробувати його на передовій, це можливо", — наголосив Ян Хартманн.

Нагадаємо, литовський виробник дронів Granta Autonomy представив на виставці в Парижі розвідувальні міні-БПЛА Hornet XR, які особисто випробували співробітники і глава компанії на фронті в Україні.

Крім того, у Великій Британії заявили, що намагатимуться прискорити процес розроблення лазерної зброї в рамках проєкту DragonFire, щоб передати перші прототипи Україні. Очікується, що новітня ППО з'явиться вже 2026 року.

Джерело матеріала
loader
loader