Російська ППО була грізною перешкодою: аналітик пояснив, як Україна завдає ударів по РФ
Російська ППО була грізною перешкодою: аналітик пояснив, як Україна завдає ударів по РФ

Російська ППО була грізною перешкодою: аналітик пояснив, як Україна завдає ударів по РФ

За словами аналітика ISW Джорджа Барроса, зараз протиповітряна оборона Росії "розтягнута", що відкриває для України нові можливості.

Україна завдає незвично далеких ударів по території РФ через те, що російська система ППО занадто розтягнута. Про це пише Business Insider з посиланням на заяву військового аналітика "Інституту вивчення війни" Джорджа Барроса.

За його словами, багато українських дронів раніше не могли подолати лінію, на якій російська ППО була покликана їх зупинити.

"Ми багато разів спостерігали, як українці обходили російську ППО, і потім керували літаками", — зазначив він. Російська ППО, за його словами, мала б легко їх знищити.

Російська ППО на початку повномасштабного вторгнення була грізною перешкодою для України. Українські літаки та ракети збивали, не дозволяючи перетнути повітряний простір РФ.

Баррос також виділяє ППО України, яка довела свою надійність і дає змогу стримувати набагато масштабніші атаки російських ПКС. Експерти з авіації називають це видатним досягненням, враховуючи невигідне становище України в повітрі.

У таких умовах літаки обох сторін війни здебільшого обмежені власною територією.

За словами Барроса, оборона Росії "розтягнута", що відкриває для України нові можливості. Росія "знехтувала захистом територій", які не перебувають у безпосередній близькості з Україною. Потім, починаючи з весни 2024 року, ЗСУ могли цілеспрямовано проходити російську оборону.

Україна пошкодила або знищила багато російських систем ППО і тепер націлилася на деякі оборонні системи, до яких раніше не діставала. Російському керівництву доводиться думати над тим, як їх захистити.

Баррос сказав, що Росія розмістила засоби ППО для захисту районів, які перебувають під загрозою з повітря. Подолавши ці перешкоди, Україна зможе проникнути в ту зону всередині Росії, яка захищена недостатньо.

Як приклад він навів удар у Татарстані, за понад 1000 км від кордону з Україною. За словами експертів, під час квітневого удару використовувався легкомоторний літак, перероблений для дистанційного керування.

"Цей інцидент був дуже показовим у тому плані, що росіяни, ймовірно, розмістили свої засоби ППО так, щоб у них було хороше покриття в районі військових дій навколо України. Але за його межами у них його немає", — сказав Баррос.

Нагадаємо, що українські інженери з'ясували,як працює новий дрон "Гербера".

Також повідомлялося, щоF-16 оснащені передовими ракетами "повітря-повітря" AIM-9X, які нададуть певну перевагу Україні.

Джерело матеріала
loader
loader