Про це він розповів у програмі «Регіони у вогні» з Олексієм Буряченком.
«Якщо брати з економічної точки зору, ми в ці країни продавали традиційно дуже багато зерна, дуже багато у країни Південної Африки, Близького Сходу та Азії металу, і багато інших економічних зв'язків у нас було. Чому у нас немає сильних політичних зв'язків? Чи варто їх робити і з ким можна пріоритетно робити? Можливо, з кимось почати серйозніше, а інші підтягнуться? Наприклад, почати з Еміратів чи із саудитів?», - розмірковує Олексій Буряченко.
Насамперед гість програми зазначає, що українська дипломатія спала з 1991 року, з 2014 року почала прокидатися, а остаточно прокинулася у 2022 році, це пізно. А в цей час, констатує він, російська дипломатія лобіювала журналістів, кола впливу, ЗМІ, впливових людей, вона не купувала їх, ні, вона виявила повагу, так працює «вербування» в арабському світі.
«росія та її орбіта зла чому борються саме за глобальний Південь? Глобальний Південь, арабський світ – це де нафта, де золото, де ринки, потрібні нам, і де росія обходить санкції. Те саме в ООН, їхня думка, їхній блок став вирішальним. Чому санкції проти путіна не працювали з 2014 року? Тому що «Вагнер» за 5 років у Судані здобув для путіна 190 тонн золота. Які тут санкції, якщо в тебе є золото та діаманти? росія знайшла в Африці і доходи, і золото, і найманців, і обхід санкцій», - пояснює Мохаммад Фараджаллах.
За словами експерта, росія взяла ненависть і негативний багаж минулого Африки проти Заходу і звернула це проти України, тому, виступаючи на арабських медіа, він пояснює, що ось у них проблеми з Францією, а не з Україною, що Україна не окупувала ніколи нікого. Далі, продовжує він, потрібно, щоб українські ЗМІ зайшли до арабських країн, щоб вони були арабською мовою, щоб посольства реально працювали, щоб послів там бачили.
Також Politeka писала про те, що Желіховський розповів, чого чекати від Трампа у разі перемоги.