Румунія разом із Україною планує розробляти ракетне озброєння великої дальності. Особливу увагу країни хочуть надати протикорабельним ракетам Р-360 "Нептун".
Плани румунсько-українського військово-промислового партнерства передбачено на післявоєнний період. Про це повідомляє портал Army Recognition.
У квітні 2023 року стало відомо, що українська оборонна промисловість працює над модернізацією ракети Р-360 "Нептун", хоч остаточні результати цих зусиль залишаються невизначеними. Бухарест зацікавлений у такому озброєнні, адже прагне працювати з Україною як союзник для контролю над водами Чорного моря зі своєї території. Незважаючи на просування російських окупаційних військ на фронті, Бухарест сподівається, що хоча б частина чорноморського узбережжя залишиться під контролем Києва.
Слід зазначити, що спільну роботу над ракетним озброєнням передбачено на післявоєнний період. На відміну від французьких ракет SCALP-EG або британських Storm Shadow, що запускаються з повітря, ракети Р-360 "Нептун" запускаються із землі і можуть уражати як наземні, так і морські цілі з дальністю до 400 кілометрів.
Такі тактико-технічні характеристики дають цим ракетам стратегічну роль конфлікті. Зокрема, саме "Нептун" використовувалися для знищення російського крейсера "Москва" у 2022 році. Вони потенційно могли б скласти конкуренцію американським ATACMS, єдиній іншій зброї з аналогічною дальністю, яку використовують в Україні.
Вперше ракета Р-360 "Нептун" була представлена на Міжнародній виставці "Зброя та безпека" у Києві у 2015 році та надійшла на озброєння ВМС України у 2021 році. Ракета "Нептун" вагою 870 кг та довжиною 5,05 метра призначена для ураження військових кораблів водотоннажністю до 9000 тонн. Вона має дальність дії понад 200 кілометрів і може уражати морські та наземні цілі у варіанті для атаки на суші. Ракета оснащена турбовентиляторним двигуном "Мотор Січ" МС400 та покращеними системами наведення та електроніки в порівнянні з її радянським попередником Х-35.
Ракетний комплекс "Нептун" включає мобільні пускові установки, транспортно-перевантажувальні машини, машини управління і спеціальні транспортні вантажівки. Система розрахована працювати на відстані до 25 кілометрів від узбережжя. У ході експлуатаційних випробувань та бойових сценаріїв "Нептун" продемонстрував свою ефективність, зокрема, при атаці на російський крейсер "Москва". Наразі Україна працює над збільшенням дальності ракети до 1000 кілометрів та масштабуванням виробництва.
Нагадаємо, в ніч з 17 на 18 червня Сили оборони України завдали ударів по російських нафтобазах у Ростовській області та Краснодарському краї Росії ракетами вітчизняного виробництва "Нептун". Об'єкти розташовані в радіусі дії американських протиракетних комплексів ATACMS, але США забороняють використовувати їх по території держави-агресора.
Раніше повідомлялося, що українські воїни уразили корабель "Костянтин Ольшанський", який росіяни привласнили під час незаконної анексії Криму. Удару було завдано крилатою ракетою "Нептун".
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!