Можуть конкурувати з ATACMS: Румунія спільно з Україною розроблятиме ракети "Нептун", — ЗМІ
Можуть конкурувати з ATACMS: Румунія спільно з Україною розроблятиме ракети "Нептун", — ЗМІ

Можуть конкурувати з ATACMS: Румунія спільно з Україною розроблятиме ракети "Нептун", — ЗМІ

За даними ЗМІ, Румунія прагне мати союзника для контролю над Чорноморською акваторією. Повідомлялося, що модернізований "Нептун" матиме дальність у 1000 кілометрів.

Румунія планує розробляти спільно з Україною крилаті ракети "Нептун". Про це 2 серпня повідомили в Army Recognition.

Зазначається, що Румунія прагне розвивати озброєння у співпраці з Україною і зосередилась на протикорабельних ракетах. Посол України в Румунії Ігор Прокопчук наголосив на важливості співпраці між країнами у сферах оборони та енергетики.

У квітні 2023 року стало відомо, що Україна модернізує ракети "Нептун", але поки про результати роботи невідомо.

"Румунія прагне мати Україну як союзника для контролю над водами Чорного моря зі своєї території. Плани румунсько-українського військово-промислового партнерства передбачаються на післявоєнний період, попри те, що ні Київ, ні НАТО не мають повної впевненості в здатності України протистояти поточному конфлікту", — передали у ЗМІ.

Ракета "Нептун": чим вона особлива

На відміну від французьких ракет SCALP-EG, "Нептун" запускається не з повітря, а землі. Під ударом можуть опинитись як наземні, так і морські цілі на відстані до 400 кілометрів. Ці ракети вже були випробувані під час повномасштабної війни, зокрема сами вони потопили ворожий крейсер "Москва".

"Вони потенційно можуть конкурувати з американськими ATACMS, єдиною іншою зброєю подібної дальності, яку використовує Київ", — підкреслили журналісти.

Фото ракети "Нептун"
Фото: Укроборонпром

"Нептун" — це дозвукова крилата ракета, яку розробили у Київському конструкторському бюро "Луч". Вперше вона була представлена у 2015 році, а надійшла на озброєння Військово-морських сил — у 2021 році.

Технічні характеристики ракети "Нептун":

  • вага — 870 кілограмів;
  • довжина — 5,05 метра;
  • радіус дії — понад 200 кілометрів;
  • турбовентиляторний двигун "МС-400".

Ракетний комплекс "Нептун" складається з мобільних пускових установок, транспортно-перевантажувальних машин, командно-контрольних машин та спеціальних транспортних вантажівок. Система призначена для роботи на відстані до 25 кілометрів від узбережжя.

Нагадаємо, вночі на 31 липня у Курській області РФ лунали вибухи та спалахували пожежі. Місцева влада поскаржилась на атаку зграї БПЛА, а у ворожому Міноборони повідомили про спробу ударів ракетами "Нептун" по військових об’єктах. Генштаб ЗСУ підтвердив атаку по складу зброї.

У Newsweek інформували, що у 2024 році Україна в 10 разів збільшить виробництво ракет "Нептун" та дещо посилить їх. Повідомлялось, що дальність цієї ракети збільшиться до 1000 кілометрів.

Джерело матеріала
loader