Угорщина потрапила в черговий скандал в ЄС: щоб повернути російську нафту, Хорватію назвали "не надійною країною"
Угорщина потрапила в черговий скандал в ЄС: щоб повернути російську нафту, Хорватію назвали "не надійною країною"

Угорщина потрапила в черговий скандал в ЄС: щоб повернути російську нафту, Хорватію назвали "не надійною країною"

Угорщина у відповідь на пропозицію Єврокомісії скористатись транзитом нафти з Хорватії заявила, що ця країна "не є надійною для транзиту". Необхідність шукати альтернативу виникла після того, як Україна ввела санкції проти російського "Лукойла" та припинила транзит їх нафти. 

Як пише Euractiv, Угорщина та Словаччина попросили Єврокомісію стати посередником у процедурі консультацій з Україною, заявив міністр закордонних справ Угорщини. Їх мета: вирішити проблему поставок нафти. 

Але вони відхиляють пропозицію Європейської комісії використовувати вільні потужності на трубопроводі JANAF у Хорватії для постачання в обидві країни нафту, яка не купується в Росії. "Хорватія просто не є надійною країною для транзиту", – заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто

"Це політично глибоко образлива заява, якої ми не очікували від представника країни, на недоброзичливі кроки якої ми довго відповідали надзвичайною стриманістю та поміркованістю", – заявив міністр закордонних справ Хорватії Гордан Грліч Радман.

Словаччина вже отримує частину нафти через JANAF. "Але за яку ціну? Яка ємність? Цього сьогодні ніхто не знає", – заявив міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар. Словаччина хоче, щоб Комісія змусила Україну повністю відновити потоки з Росії.

Після вторгнення Росії в 2022 році Європейський Союз заборонив імпорт нафти до своїх держав-членів, намагаючись відмовитися від російського викопного палива, але надав виняток Угорщині, Словаччині та Чехії для пошуку альтернативних маршрутів і поставок.

Угорщина також поскаржилася, що Хорватія не змогла інвестувати в розвиток потужностей і ніколи не доводила цифру, яку вона надала щодо максимальної транзитної потужності свого трубопроводу.

В Janaf заявили, що можуть транспортувати 1,2 мільйона тонн сирої нафти щомісяця. "Janaf готова як технічно, так і організаційно забезпечити центральноєвропейські НПЗ достатньою кількістю нафти для роботи на повну потужність. Тому ми сподіваємося, що ми знайдемо задовольняюче рішення для продовження довгострокового партнерства шляхом відкритих переговорів і співпраці", – йдеться в повідомленні.

Як повідомляв OBOZ.UA, ЄС та Британія готуються посилити перевірки щодо нафтового флоту Росії. У результаті кораблі т. зв. тіньового флоту, тобто ті, що беруть участь у продажу російської нафти в обхід цінової стелі, можуть опинитися під санкціями.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader