Потужний потік сонячного вітру змінив магнітне поле Землі: що сталося
Потужний потік сонячного вітру змінив магнітне поле Землі: що сталося

Потужний потік сонячного вітру змінив магнітне поле Землі: що сталося

Потужний потік сонячного вітру змінив магнітне поле Землі: що сталося

Магнітосфера втратила свій «хвіст».

Вчені розповіли про рідкісну подію, що сталася з магнітним полем Землі чи магнітосферою. Потужний потік сонячного вітру позбавив її звичного "хвоста", повідомляє Phys.org.

Землю постійно бомбардують заряджені частинки, що походять від Сонця, вони відомі як сонячний вітер. Так само, як вітер дме навколо реактивного літака або вода обтікає човен, потоки сонячного вітру згинаються навколо магнітного поля Землі, утворюючи на сонячній стороні магнітосфери фронт, званий ударною хвилею, і розтягуючи його у вигляді вітровказівника. На нічному боці утворюється довгий хвіст.

Різкі зміни у сонячному вітрі змінюють динаміку та структуру магнітосфери. У новій статті вчені розповіли про незвичайне явище, викликане корональним викидом маси Сонця (КВМ).

Зазвичай КВМ рухаються швидше за швидкість Альвена – швидкості, з якою вібруючі лінії магнітного поля рухаються через намагнічену плазму. КВМ, який був випущений у 2023 році, порушив конфігурацію магнітного поля Землі приблизно на дві години. У ході нового дослідження вчені вивчили дані місії NASA Magnetospheric Multiscale Mission (MMS), щоб дізнатися, що сталося.

24 квітня 2023 року MMS зафіксував щось несподіване. Хоча швидкість сонячного вітру була високою, швидкість Альвена виявилася вищою. І це спричинило тимчасове зникнення ударної хвилі Землі. Це дозволило плазмі та магнітному полю Сонця безпосередньо взаємодіяти з магнітосферою.

Хвіст вітровказівника Землі замінили структури, які називають крила Альвена. Вони з'єднували магнітосферу Землі з областю Сонця, що недавно вивернулася. Цей зв'язок був схожий на магістраль, яка транспортує плазму між магнітосферою та зіркою.

За словами вчених, унікальний КВМ дав нові уявлення про те, що крила Альвена формуються та розвиваються. Вони також вважають, що щось подібне може спостерігатися і в інших тіл у Сонячній системі та Всесвіті.

Раніше вчені заявили про те, що сказати напевно, чи настав пік сонячної активності, можна лише через сім місяців після його завершення.

Джерело матеріала
loader
loader