Кінець вітряним турбінам: новий пристрій генерує енергію за допомогою вібрації
Кінець вітряним турбінам: новий пристрій генерує енергію за допомогою вібрації

Кінець вітряним турбінам: новий пристрій генерує енергію за допомогою вібрації

Турбіни від Vortex Bladeless здатні виробляти електроенергію навіть за швидкості вітру всього 3 м/с.

Компанія Vortex Bladeless (Іспанія) розробляє перспективні установки для виробництва вітрової енергії, не схожі на типові вітряні турбіни. Про те, як вони працюють, розповіло ЗМІ Ecoticias.

Турбіни Vortex Bladeless належать до класу так званих вихрових безлопатевих турбін, які працюють за таким принципом: потік повітря закручується навколо циліндричної конструкції (щогли), щогла коливається під дією сили вітру та перетворює механічну енергію на електричну за допомогою електромагнітної індукції.

Звичайні турбіни засновані на принципі обертання лопатей, а ось у таких пристроїв, як від Vortex Bladeless, відсутність лопатей не лише спрощує конструкцію, а й знижує виробничі витрати приблизно до 53% порівняно з "класичними" вітряками, що дає змогу розпочати вироблення електроенергії навіть за швидкості вітру всього 3 м/с, що підходить для густонаселених міст. Ці типи турбін здатні виробляти електроенергію, вартість якої становить 45% від вартості кіловат-години інших вітряків, особливо за низької та середньої швидкості вітру.

Безлопатеві турбіни працюють на частотах нижче 20 Гц, тобто вони практично безшумні, отже, їх можна встановлювати в міських районах. Також їхня конструкція не становить жодної загрози для птахів чи кажанів, які могли б поранитися.

Безлопатеві турбіни Vortex наразі перебувають на різних стадіях розробки, але кілька прототипів уже успішно функціонують. Наприклад, Vortex Nano висотою 10 см і потужністю 3 Вт, спеціально створена для підключення до сонячних батарей. Vortex Tacoma висотою 2 м має потужність 100 Вт і використовується в житлових будинках і в сільськогосподарському бізнесі. Vortex Atlantis/Grand — більша модель, яка також все ще перебуває на стадії прототипу, висотою від 9 до 13 м і призначена для виробництва електроенергії потужністю близько 1 кВт для будинків і підприємств.

Крім Vortex Bladeless, незвичайні вітряки створюють у Британії, — компанія Alpha 311, — і Німеччині, — стартап SkySails. Alpha 311 конструює мініатюрні вітряні турбіни для вертикального встановлення на будівлях, які доповнюють інфраструктурні об'єкти, такі як ліхтарні стовпи. SkySails створює енергетичні системи у вигляді великих повітряних зміїв, які літають на значній висоті для використання енергії вітру. Ця концепція спрямована на досягнення максимального виробництва енергії без шкоди для негативного впливу на навколишнє середовище.

Раніше ми писали, що незвичайна стіна з вітряків генеруватиме 40 МВт енергії. Одна така вітряна стіна здатна забезпечити електроенергією 80 000 домогосподарств.

Джерело матеріала
loader
loader