За словами представниць Бучанського ДФТГ, хлопці щодня йдуть на фронт, а небо комусь потрібно обороняти від ворожих атак. Здебільшого на виклики вони виїжджають у нічний час доби.
Російські окупанти не припиняють атакувати мирні міста України за допомогою ударних безпілотників і до їхнього знищення долучаються навіть жінки у складі ЗСУ, яких прозвали "бойовими відьмами". Детальніше розповіли в сюжеті DW.
Дівчата тренуються на одному рівні з чоловіками, не зважають на упередження й одночасно борються зі своїми страхами. Усе це призводить до ефективного результату. Йдеться про представниць Бучанського добровольчого формування територіальної громади (ДФТГ), завданням яких є перехоплення "шахедів".
Олена з позивним "Мала" розповідає, що здебільшого дрони-камікадзе фіксуються вночі. Оголошується повітряна тривога і вони змушені їхати на бойові позиції з яких і ведеться робота по повітряних цілях.
Дівчині лише 26 років і вона в підрозділі наймолодша. За професією вона лікарка-терапевт, але кілька разів на тиждень змінює білий халат на форму і стає за кулемет. Своє життя вона змінила лише 2 місяці тому.
У Бучанському ДФТГ жінок приблизно половина з усього особового складу і самі вони себе називають "бойовими відьмами".
"Тому що в нас жінки відьми. Ми добрі відьми — ми захищаємо. Хлопці йдуть на війну, а нам потрібно захистити небо. Ми повинні володіти цими навичками і розуміти, як працювати. У принципі, цього можна навчитися навіть, якщо ти взагалі не володів жодними знаннями про зброю. У нас ніхто не народжений для війни. Усі зараз цього вчаться", — ділиться 37-річна Юлія, яка працювала в поліції, а тепер уже рік у складі ДФТГ.
Нагадаємо, 5 серпня повідомлялося, що ЗС РФ запустили 24 Shahed по Україні. Під час нічної атаки російських окупантів вибухало в небі над сімома областями, повідомили в Повітряних силах ЗСУ. У Харківській області пошкоджено об'єкти інфраструктури, а у Вінницькій області сили ППО збили чотири дрони.
13 червня повідомлялося, що в Київській області набирали жінок у мобільні вогневі групи, щоб ті збивали дрони. Жінок-добровольців обіцяли навчити захисту неба, забезпечити необхідною амуніцією та боєприпасами, а також пропонували чергування за графіком.