Розв'язання парадокса Фермі: з'ясувалося, чому більшість планет у Чумацькому Шляху незаселені
Розв'язання парадокса Фермі: з'ясувалося, чому більшість планет у Чумацькому Шляху незаселені

Розв'язання парадокса Фермі: з'ясувалося, чому більшість планет у Чумацькому Шляху незаселені

Результати дослідження можуть мати радикальні наслідки для пошуку позаземного життя на прилеглих кам'янистих планетах.

Астрономи з'ясували, що зірки червоні карлики можуть створювати настільки високий рівень ультрафіолетового випромінювання, що це може вплинути на можливість існування життя на близьких до них планетах. Результати дослідження опубліковані в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, пише Phys.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Зірки червоні карлики, які холодніші та менші за Сонце, становлять 75% зірок у Чумацькому Шляху. Деякі вчені вважають, що на кам'янистих планетах, які обертаються навколо червоних карликів, існують сприятливі умови для появи і розвитку життя.

Але автори нового дослідження виявили, що червоні карлики можуть виробляти сильні спалахи з величезним рівнем ультрафіолетового випромінювання, більшим, ніж передбачалося раніше. Результати дослідження можуть мати радикальні наслідки для пошуку позаземного життя на прилеглих кам'янистих планетах.

Для свого дослідження вчені використовували архівні дані космічного телескопа GALEX, який працював з 2003 по 2013 рік, для пошуку спалахів на червоних карликах у межах 300 світлових років від Землі. У результаті вони виявили майже 200 спалахів, що несуть як ближнє, так і дальнє ультрафіолетове випромінювання.

За словами вчених, ультрафіолетове випромінювання від зоряних спалахів може або руйнувати атмосфери планет, що ставить під загрозу їхню здатність бути населеними, або сприяти формуванню будівельних блоків РНК, які необхідні для створення життя.

Астрономи з'ясували, що зірки червоні карлики можуть створювати настільки високий рівень ультрафіолетового випромінювання, що це може вплинути на можливість існування життя на близьких до них планетах
Фото: phys.org

Результати нового дослідження кидає виклик існуючим моделям зоряних спалахів, адже вчені виявили, що далеке ультрафіолетове випромінювання в середньому втричі енергійніше, ніж передбачалося. Вчені вважають, що вплив такого випромінювання на планету може або зруйнувати її атмосферу, або ж знищити існуюче там життя.

За словами авторів дослідження, вважалося, що лише деякі зірки створюють за допомогою спалахів дуже сильне ультрафіолетове випромінювання, яке має здатність вплинути на придатність планети до життя. Але виявилося, що величезна кількість зірок має таку здатність.

Таким чином нове дослідження ставить під сумнів припущення про те, що навколо червоних карликів обертаються кам'янисті планети, де може існувати позаземне життя. Поки що астрономи не знають, чому червоні карлики випускають настільки сильне випромінювання і це предмет майбутніх досліджень.

Результати дослідження можуть вказувати на те, що більшість зірок у Чумацькому Шляху не можуть мати придатні для життя планети. І це може бути відповіддю на знаменитий парадокс Фермі: якщо інопланетяни існують, то де вони всі?

Як уже писав Фокус, учені вважають, що люди шукають інопланетян неправильно, адже вони набагато простіші і використовують термоядерну енергію. Дослідники вважають, що пошук техносигнатур, таких як структури для отримання величезної кількості енергії, не є хорошим способом виявити інопланетян.

Також Фокус писав про те, що, згідно з нещодавнім дослідженням, Сонце може притягувати до себе блукаючі в космосі планети й обмінюватися ними з найближчою зіркою.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader