У Німеччині археологи виявили стародавнє слов’янське поселення площею 1,2 гектара. Дослідники розкопали не тільки оборонні споруди, а й могильник та ремісничий район.
Поблизу міста Веттін-Льобейн, Німеччина, археологи виявили слов'янське поселення та могильник. Ця знахідка демонструє ранній слов'янський вплив у Центральній, Східній та Південно-Східній Європі в період міграцій та раннього Середньовіччя, пише Heritage Daily.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Походження слов'ян, які жили у виявленому поселенні, залишається невизначеним через брак історичних записів, хоча багато вчених вважають, що вони походять з Центрально-Східної Європи. На місце розкопок натрапили під час підготовки до проєкту SuedOstLink, підземного кабельного з'єднання з Вольмірштедта до Ландсхута.
Поселення площею близько 1,2 гектара демонструє дві фази заселення. Початкова фаза включає укріплену огорожу з оборонним ровом завширшки чотири метри. Друга фаза вказує на сільськогосподарську забудову із садибами, оточеними вузькими ровами. В одному з таких ровів знайшли перлину та бронзовий браслет.
Важливо Такого ще не знаходили: археологи зробили моторошне відкриття на узбережжі Чорного моря (фото)Крім того, вдалося виявити ремісничий район, в якому знаходилися кар'єри для видобутку болотної залізної руди та доменна піч зі збереженим горном для перероблення руди. Поруч із поселенням археологи виявили могильник з 60 могилами, розташованими з півночі на південь. Ці поховання, що відповідають християнським обрядам, датуються кінцем X-XII століттям.
Раніше Фокус писав про старовинний човен, зроблений тим самим способом, що в епоху неоліту. Саме це ускладнило датування, як стверджують вчені.
А також ми розповідали про знайдений у Шотландії скарб віком 3 000 років. Там збереглася навіть органіка.