Фото на паспорт. Незворушна канадська рись влаштувала фотосесію з камерою-пасткою
Фото на паспорт. Незворушна канадська рись влаштувала фотосесію з камерою-пасткою

Фото на паспорт. Незворушна канадська рись влаштувала фотосесію з камерою-пасткою

Науковці встановили сотні камерпасток на півострові, однією з них скористалася дуже фотогенічна рись.

У міру розвитку технологічних можливостей вчені використовують різні методи, щоб дізнатися більше про навколишній світ, зокрема й таємниці життя тваринного світу. Зокрема дослідники по всьому світу використовують пастки, щоб спостерігати за тваринами, і часом їм вдається зафіксувати навіть тих із них, що вважалися вимерлими, пише IFLScience.

Цього разу вчені в рамках проєкту Voyageurs Wolf, що вивчає літню екологію вовків екосистеми Greater Voyageurs у Міннесоті, вчені встановили 350 камерпасток. На щастя для дослідників, камери реагують не тільки на пересування вовків, а й фіксують цілу низку інших лісових видів. Наприклад, одна з камерпасток зняла напрочуд незворушну і фотогенічну рись, яка, здавалося, навіть позувала.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Дивовижні кадри були зняті вченими на півострові Кабетогама в парку. За словами Тома Гейбла з Voyageurs Wolf Project, щоб отримати такі кадри, має збігтися безліч речей: освітлення, тло і, звісно ж, незворушність самої рисі, що позує на камеру.

Дослідники зазначають, що науці відомі чотири види рисей:

  • рись (Lynx rufus);
  • євразійська рись (Lynx lynx);
  • іберійська рись (Lynx pardinus);
  • канадська рись (Lynx canadensis).

Остання позувала на камеру на півострові. Канадські рисі — люті хижаки, які харчуються майже виключно зайцями-біляками. Утім, часом вони також можуть полювати на дрібніших ссавців і птахів залежно від ситуації. Відомо, що канадські рисі менші за своїх європейських родичів, а також їх можна відрізнити за хвостами, які мають такий вигляд, наче їх занурили в чорнило.

Дослідники зазначають, що рисі, як правило, полохливі й ведуть поодинокий спосіб життя, а тому побачити їх такими на фотопастці вельми цікаво. Хижаки активніші вночі, коли полюють під покровом темряви — їхній зір дає їм змогу виявити здобич на відстані понад 75 метрів.

До слова, фотопастки використовують для виявлення невловних і, в деяких випадках, таких істот, що вважаються вимерлими, таких як димчасті леопарди та довгоклюва єхидна Аттенборо. Подібні спостереження надають екологам і дослідникам неінвазивний спосіб моніторингу популяцій.

Раніше Фокус писав про те, що вченим вперше в історії вдалося зняти найтемнішу рись у світі.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader