Українські полярники зафіксували унікальне атмосферне явище
Українські полярники зафіксували унікальне атмосферне явище

Українські полярники зафіксували унікальне атмосферне явище

Науковці пояснили, як природа “малює” такі красиві пейзажі.

Українські полярники зафіксували рідкісне атмосферне явище — перламутрові хмари, які з’являються через “ігри” сонця та льоду. 

Відео опублікували на сторінці Національного антарктичного наукового центру.

Зазначається, що в Антарктиці їх можна спостерігати всього кілька разів за рік експедиції, переважно взимку. 

Науковці пояснили, що більшість хмар живуть у нижньому шарі атмосфери — “вологій” тропосфері. А от перламутрові формуються в наступному шарі – “сухій” стратосфері.

Вологу туди заносить сильний потік повітря: зазвичай він натикається на високий гірський хребет, “йде” вгору, огинає його та “падає” вниз. Верхівка хвилі проходить через нижню частину стратосфери, розташовану на висоті 15-30 км. Також це може бути пов'язано з сильними тропосферними циклонами.

Коли потік потрапляє у стратосферу, там мають бути аномально низькі температури (близько -85°С), щоб волога перетворилася на кристалики льоду. Весь цей процес повинен підсвічуватися сонцем, що на кілька градусів нижче горизонту, тобто сходить або сідає.

Тоді світло відбивається від кристаликів в хмарах так, що виникає оптичний ефект іризації. Він якраз і “фарбує” хмари в різні кольори. Коли ж сонце підіймається вище, то на тлі розсіяного світла їх майже не видно, адже вони дуже тонкі.

Оскільки хмари складаються з кристаликів льоду, спостерігаються здебільшого в полярних регіонах та формуються в стратосфері, то їхня офіційна назва — крижані полярні стратосферні хмари. А вже через різнокольоровість їх назвали перламутровими.

Нагадаємо, потужні землетруси можуть накрити Україну. Сейсмолог попередив про небезпеку з Румунії та розповів, як можна до цього підготуватися. 

  • Таємниці Місяця: вчені знайшли "парадні двері" до надр супутника Землі
  • Рідкісне космічне явище: незабаром дві планети Сонячної системи "зійдуться" на нічному небі
  • Рідкісне явище: показали зоряне небо над українською станцією "Академік Вернадський" в Антарктиді (фото)
Джерело матеріала
loader
loader