За даними журналістів, йдеться про дрон BZK-005 — розвідувальний безпілотник великої дальності, який розвиває швидкість до 180 км/год. Тривалість його польоту — 40 годин.
Минулого тижня китайські військові запустили новийбезпілотник РЕБ поблизу японських островів у спірній території Східнокитайського моря на тлі спроб Пекіна розширити діяльність своїх ВПС у регіоні. Про це пише Newsweek.
Міноборони Японії регулярно повідомляє про переміщення китайських військових літаків у межах своєї зони ідентифікації протиповітряної оборони, де з метою національної безпеки відстежують та ідентифікують іноземні літаки.
У своєму звіті Об'єднаний штаб Міноборони Японії заявив, що китайський дрон BZK-005 пролетів над протокою Міяко після того, як пролетів над Східнокитайським морем. На карті, доданій до звіту, показано, як безпілотник кружляв над водами на південь від японського острова Окінава, а потім повернувся на материковий Китай.
Згадана протока вважається важливими воротами для китайських ВМС і ВПС у разі розгортання у Філіппінському морі та Тихому океані. Вона утворює так званий перший ланцюг островів: вузький морський шлях починається від Японії на півночі й простягається на південь до Тайваню і Філіппін.
Безпілотник BZK-005
BZK-005 — це розвідувальний безпілотник великої дальності, здатний розвивати швидкість до 180 км/год. Тривалість його польоту становить 40 годин. Система перебуває на озброєнні китайських ВПС і ВМС.
Згідно з публікацією в блозі китайської військової авіації, помічений японськими ВПС безпілотник являє собою новий варіант BZK-005 для радіоелектронної боротьби, відомий як BZK-005D. Цей варіант оснащений модулем радіоелектронної розвідки під фюзеляжем, а також лопатевими антенами під носом.
Востаннє Японія повідомляла про спостереження BZK-005 28 серпня 2023 року, коли один із дронів пролітав над водами між Тайванем і найзахіднішим островом Японії Йонагуні.
Нагадаємо, щовинищувачі F-16 могли вирушити у свій перший бойовий виліт, на що може вказувати видалений пост у соцмережах Повітряних сил.
Також повідомлялося, щоІндія вирішила поліпшити свої винищувачі МіГ-29. Одне з ключових поліпшень — авіаційна бомба загального призначення HSLD Mark II.