Зіткнення галактики Андромеди і Чумацького Шляху: все буде не так, як вважалося
Зіткнення галактики Андромеди і Чумацького Шляху: все буде не так, як вважалося

Зіткнення галактики Андромеди і Чумацького Шляху: все буде не так, як вважалося

Нове дослідження припускає, що неминуче зіткнення двох великих галактик може піти зовсім за іншим сценарієм.

Уже багато років астрономи пророкують, що найближча до нас велика галактика під назвою галактика Андромеди наближається до Чумацького Шляху. Вважається, що це призведе приблизно через 4,5 млрд років до неминучого зіткнення і злиття двох галактик. Результатом цієї події має стати нова еліптична галактика гігантських розмірів. Але Чумацький шлях у такому разі зникне, і Сонячна система разом з усіма планетами займе зовсім інше місце в новій галактиці, що може призвести до непередбачуваних наслідків для її структури. Автори нового дослідження, опублікованого на сервері препринтів arXiv, вважають, що насправді зіткнення Чумацького Шляху і галактики Андромеди не є неминучим і космічної катастрофи може не статися, пише Gizmodo.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Понад 100 років астрономи спостерігають за галактикою Андромеди, яка розташована на відстані 2,5 млн світлових років від нас. Уже кілька десятиліть астрономи пророкують, що ця велика галактика повільно рухається в бік Чумацького Шляху, що призведе до неминучого лобового зіткнення. Подібні події не є рідкістю у Всесвіті і в результаті утворюються нові галактики. Вважається, що злиття двох галактик призведе до появи величезної еліптичної галактики.

Кілька років тому вчені за допомогою даних космічного телескопа Габбл визначили, що галактика Андромеди рухається до Чумацького Шляху зі швидкістю приблизно 400 000 км/год. Таким чином з'явився доказ того, що приблизно через 4,5 млрд років відбудеться космічна катастрофа. Після зіткнення, як показало моделювання, ще 2 млрд років дві галактики зливатимуться в одну.

Понад 100 років астрономи спостерігають за галактикою Андромеди (на знімку зліва), яка розташована на відстані 2,5 млн світлових років від нас. Уже кілька десятиліть астрономи пророкують, що ця велика галактика повільно рухається в бік Чумацького Шляху, що призведе до неминучого лобового зіткнення
Фото: NASA

Автори нового дослідження використали дані космічних телескопів Gaia і Габбл для аналізу руху найбільших галактик у скупченні Місцева група. Це галактика Андромеда, що складається приблизно з 1 трлн зірок, наша галактика Чумацький Шлях, що складається з приблизно 100-200 млрд зірок, галактика Трикутника, що складається з приблизно 40 млрд зірок, та галактика Велика Магелланова хмара, що складається з приблизно 20 млрд зірок. Ці галактики мають різну масу, а отже й різний гравітаційний вплив. Вчені вважають, що саме гравітаційний вплив цих галактик може змінити їхній рух протягом наступних 10 млрд років, як показують дані моделювання.

Галактика Андромеди
Фото: NASA

Астрономи вважають, що існує лише 50%-ва ймовірність того, що за цей період часу галактика Андромеда і Чумацький Шлях зіткнуться і зіллються воєдино. Тобто подібний сценарій не є неминучим, як показували минулі дослідження. Автори дослідження припускають, що Чумацький Шлях може уникнути загибелі і продовжити своє існування, як окрема галактика.

Галактика Трикутника
Фото: NASA

Водночас у розрахунках існує ще багато невизначеності, і щоб її прибрати, астрономи продовжать спостереження за найближчими галактиками та їхньою поведінкою. Навіть якщо зіткнення галактики Андромеди і Чумацького Шляху все ж таки станеться через 4,5 млрд років, то до цього часу Сонце вже може закінчити своє життя і перетворитися на червоного гіганта. Це може призвести до знищення Землі. Можливо, людство на той час уже покине нашу планету і заселить інші світи. Можливо, навіть не в Сонячній системі, адже її структура може бути порушена в результаті процесу злиття двох галактик.

Галактика Велика Магелланова хмара
Фото: NASA

Як уже писав Фокус, найсильніша геомагнітна буря накрила Землю через спалахи на Сонці, але це тільки початок. Вчені зафіксували появу геомагнітної бурі майже найвищого класу G4, що призвело до появи полярних сяйв у середніх широтах.

Також Фокус писав про те, що вчені виявили в надрах Марса "океани" з рідкої води. Якщо її всю дістати і залити поверхню Червоної планети, то висота цього водного шару буде понад 1 км.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader