Ядерна батарея "Нікель-63" буде застосована у сфері медицини, оборони, а також для оснащення датчиків і гаджетів.
Дві американські компанії, Kronos Advanced Technologies і Yasheng Group, розроблять невелику ядерну батарею під назвою "Нікель-63", щоб скоротити залежність від китайських акумуляторів. Про це пише Interesting Engineering.
Акумулятор нового типу можна буде використовувати для зберігання енергії в різних секторах, включно з медичним обладнанням, дистанційним зондуванням, дослідженням космосу, потребами військових.
Батарея буде ефективно вловлювати і перетворювати бета-частинки в електричну енергію з використанням напівпровідникових матеріалів. Він також матиме міцний радіаційно-захисний корпус для забезпечення безпеки та запобігання витоку радіації. Для забезпечення стабільної роботи технологія буде оснащена передовими системами терморегулювання.
Варто зазначити, що атомна батарея працює шляхом перетворення радіоактивного ізотопу в електричну енергію за допомогою його розкладання. На думку експертів, такі енергонакопичувачі можуть прослужити кілька десятиліть. Вони зазначають, що отримувана від ядерних батарей енергія не залежить від ланцюгових реакцій, як у випадку з атомними електростанціями.
Експерти вважають, що можна створити легкі і довговічні ядерні батареї, які зможуть знайти широке застосування. Наприклад, "Нікель-63" зможе живити імплантовані медичні пристрої, такі як кардіостимулятори, штучне серце і кохлеарні імплантати. Тривалий термін служби, надійність і безпека роблять її ідеальною для медичного застосування, де часта заміна батарей неможлива.
Крім того, аерокосмічна та оборонна галузі можуть використовувати такі акумулятори для тривалих космічних польотів і місій ВМС і ВПС. Вони стануть у пригоді для живлення різних сенсорів, пристроїв інтернету речей (IoT), яким потрібне необслуговуване джерело живлення.
Єдиною великою галуззю, яка може назавжди змінитися з появою ядерних батарей, це побутова електроніка. Під час використання в таких пристроях, як смартфони, ноутбуки та інші ґаджети, вони можуть гарантувати безперебійну роботу протягом десятиліть без необхідності постійної підзарядки.
Про свою співпрацю компанії заявили після того, як стартап Betavolt (КНР) розробив власну ядерну батарею під назвою BV100, розміром з невелику монету. Китайський акумулятор китайської фірми наразі перебуває на стадії пілотного проєкту і проходить суворі випробування, щоб переконатися, що він відповідає всім вимогам і функціонує за призначенням. Співпраця між американськими фірмами спрямована на те, щоб надати США можливість створення вітчизняних ядерних батарей і не залежати від акумуляторних технологій Китаю.
Yasheng Group відповідатиме за подання заявки на патент на ядерну батарею в Китаї, а Kronos Advanced Technologies займатиметься подачею заявки в Північній Америці. Ринковий потенціал ядерних батарей, за прогнозами, значно зросте в найближчі роки, впевнені в компаніях.
Раніше повідомляли, що твердотільні батареї отримали неймовірно високу щільність енергії в 310 Втч/кг. Вчені розробили нові принципи проєктування твердотільних акумуляторів, що призведе до прогресу в їхній подальшій розробці.
Писали також, що атомна батарейка розміром з монету зможе працювати 100 років без підзарядки. Подібну батарейку раніше розробили в Китаї, але вона повинна розрядитися набагато раніше американської, якщо вірити вченим.