Школа в Османській імперії починалась з 4 років 4 місяців та 4 днів. Вважалося, що саме цей вік у дітей найсприятливіший для навчання. Для султанських синів влаштовували справжнє свято, вбираючи їх в мініатюрні каптани та тюрбани з коштовним камінням.
Урочистості відбувались також і для дітей зі звичайних родин. Малюків одягали у святкові вбрання, а потім у супроводі батьків та родичів вели до початкової школи Корану, які зазвичай функціонували при мечетях членів султанської родини, візирів та інших служників. Як проходило навчання в Османській імперії розповіла авторка історичних досліджень Олександра Шутко в інтервʼю Район.in.ua.
Проводжаючи дітей до школи, їм проголошували молитви та побажання успіхів у навчанні, на що малюки відповідали "Амінь". Через це процесія отримала назву "Амінна хода".
Діти султанів навчались з наставниками, зокрема, відомими мудрецями та вченими із класу духовенства.
Обовʼязковими предметами у школах були три східні мови, дисципліни ісламського богослівʼя, історію, географію, математику, каліграфію й подекуди астрономію.
"Рідною була османська, якою розмовляли й вели державну документацію. Арабську шехзаде вивчали задля читання Корану, а перську – для ознайомлення з найкращими зразками іранської поезії. Водночас їм викладали дисципліни ісламського богослів’я – келам (мусульманська догматика або схоластична філософія), фікх (мусульманська юриспруденція) та тафсір (тлумачення Корану й суни)", – розповідає Шутко.
Також учнів обовʼязково навчали поезії. Відвідувати школу повинні були і наложниці султанів, адже вважалося, що жінки мають бути освіченими.
Викладали у таких школах зазвичай старші жінки та євнухи. Наложниці вивчали музику, співи, танці, кулінарію, гаптування, придворний етикет. Відповідно до успіху вони отримували фах або адміністративну посаду в султанському гаремі.
Раніше OBOZ.UA розповідав, що МОН хоче об'єднати всесвітню історію та історію України.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!