США думають розмістити системи Typhon в Японії: які "сюрпризи" очікують на РФ і Китай
США думають розмістити системи Typhon в Японії: які "сюрпризи" очікують на РФ і Китай

США думають розмістити системи Typhon в Японії: які "сюрпризи" очікують на РФ і Китай

Ракетний комплекс Typhon MRC використовує ракети Tomahawk і SM-6 з дальністю ураження від 500 до 2900 км, становлячи серйозну загрозу для ключових військових об'єктів Китаю.

Армія США розглядає можливість розміщення новітньої ракетної системи Typhon Mid-Range Capability (MRC) у стратегічних місцях Індо-Тихоокеанського регіону. Зокрема, йдеться про японський острів Окінава, де поява цих ракет стане неприємною новиною не тільки для Китаю, а й для Росії. У своєму матеріалі від 14 серпня оглядачі Army Recognition розповіли про значення такого кроку в контексті територіальних претензій Москви.

Ця перспектива, пише видання, набула особливої значущості після того, як Сухопутні сили самооборони Японії відвідали американську військову базу в штаті Вашингтон, де було показано систему Typhon. Візит викликав чутки про можливе розгортання цієї системи в Індо-Тихоокеанському регіоні, що може істотно змінити там стратегічний ландшафт.

Характеристики системи Typhon MRC

Ракетна система Typhon MRC призначена для виконання високоточних ударів на середній дальності і містить такі компоненти, як крилата ракета Tomahawk і ракета Standard Missile 6 (SM-6). Вона здатна запускати ракети на відстань від 500-2900 кілометрів (310 до 1800 миль), що робить її важливим елементом стратегічного вогневого стримування армії США.

Таким чином Typhon здатна заповнити оперативну прогалину між ракетами малої дальності та гіперзвуковою зброєю, яка все ще перебуває на стадії розробки.

Також система може інтегруватися в багатодоменні оперативні групи, забезпечуючи оперативну гнучкість і можливість завдавання високоточних ударів по критично важливих об'єктах противника. Це робить її особливо цінною в умовах зростаючої напруженості в Азійсько-тихоокеанському регіоні, де Китай і Північна Корея стають дедалі агресивнішими.

Глобальні наслідки розміщення Typhon

Автори матеріалу стверджують, що потенційне розгортання системи Typhon в Японії, особливо на Окінаві, становить серйозну загрозу для ключових військових об'єктів Китаю і КНДР, які, фактично, можуть опинитися на відстані удару. Уже зараз Китай висловив різку критику у зв'язку з тимчасовим розміщенням системи Typhon на Філіппінах під час недавніх спільних військових навчань.

Важливо На задвірках Китаю: США вперше розгорнули ракетну систему Typhon

Це свідчить про те, що подальше розгортання системи Typhon у регіоні може ще більше загострити ситуацію, призвівши до збільшення військової активності та посилення гонки озброєнь.

"Дії США і Філіппін поставили весь регіон під американський артилерійський вогонь, внесли в регіон величезні військові ризики, серйозно вплинули на структуру регіональної безпеки та підірвали регіональний мир і стабільність", — сказав представник китайського Міноборони У Цянь.

Російські аналітики також уважно стежать за можливим розгортанням системи Typhon в Японії, особливо в контексті триваючої територіальної суперечки між Росією і Японією щодо Курильських островів.

Можливість розміщення американських ракетних систем на Далекому Сході викликає серйозне занепокоєння в Москві, оскільки це може змусити Росію зробити аналогічні кроки, що призведе до дестабілізації ситуації в регіоні.

Так міністр закордонних справ Сергій Лавров наприкінці липня заявив, що Вашингтон "нахраписто" просуває стратегічні озброєння і вносить у мілітаризацію Південно-Східної Азії та Азійсько-тихоокеанського регіону елементи ядерного стримування.

Експерти в підсумку попереджають, що розгортання систем, подібних до Typhon MRC, особливо з можливістю використання ракет подвійного призначення, здатних нести як ядерні, так і звичайні боєголовки, підвищує ризик ненавмисної ескалації.

Раніше повідомлялося, що в США хочуть поліпшити ракети SM-2 і SM-6. Для цього американські ВМС уклали контракт із компанією Raytheon на 344 млн доларів з удосконалення цієї зброї.

Теги за темою
Росія Китай Японія
Джерело матеріала
loader
loader