Виявлено дивний об'єкт, що летить космосом зі швидкістю 2 млн км/год: що це таке
Виявлено дивний об'єкт, що летить космосом зі швидкістю 2 млн км/год: що це таке

Виявлено дивний об'єкт, що летить космосом зі швидкістю 2 млн км/год: що це таке

Об'єкт CWISE J1249 являє собою загадку. Він має деякі унікальні властивості, рухається дуже швидко і може полетіти з Чумацького Шляху.

Вчені провели аналіз архівних даних космічного телескопа WISE і зробили важливе відкриття. Вони виявили дивний об'єкт, який летить крізь нашу галактику з приголомшливою швидкістю 600 км/с або 2,1 км/год. Для порівняння Сонце обертається навколо центру Чумацького Шляху зі швидкістю 220 км/с. Існує два варіанти, чим може бути цей дивний об'єкт, що має унікальні властивості. Результати дослідження прийняті до публікації в Astrophysical Journal Letters, пише Gizmodo.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Виявлений об'єкт отримав назву CWISE J1249, і спостереження за допомогою наземних телескопів дали змогу астрономам трохи наблизиться до розгадки таємниці цього надшвидкого об'єкта.

Поки що точно не зрозуміло, що з себе представляє CWISE J1249. Це може бути або маленька зірка, або коричневий карлик, тобто об'єкт, що має характеристики зірок і планет. Що б це не було, воно рухається надзвичайно швидко і за унікальною траєкторією і схоже, що об'єкт незабаром покине Чумацький Шлях і полетить у міжгалактичний простір.

Цей об'єкт не тільки летить космосом зі швидкістю 600 км/с, а й має незвичайні властивості. Аналіз даних показав, що CWISE J1249 містить менше заліза та інших металів, ніж інші відомі зірки і коричневі карлики. Це означає, що цей об'єкт є одним із найдавніших у Чумацькому Шляху.

Поки що вчені схиляються до того, що CWISE J1249, який летить на відстані приблизно 400 світлових років від нас, може бути надшвидкісною зіркою. І можливо це зірка субкарлик. Такі зірки мають дуже маленьку масу і нижчу температуру, ніж Сонце. При цьому субкарлики є найстарішими зірками в нашій галактиці
Фото: Антарктида

Поки що вчені схиляються до того, що CWISE J1249, який летить на відстані приблизно 400 світлових років від нас, може бути надшвидкісною зіркою. І можливо це зірка субкарлик. Такі зірки мають дуже маленьку масу і нижчу температуру, ніж Сонце. При цьому субкарлики є найстарішими зірками в нашій галактиці.

Вчені створили моделювання, на основі наявних даних, щоб з'ясувати, що змусило цей об'єкт набрати таку величезну швидкість. CWISE J1249 міг бути частиною подвійної системи. Але, коли інша зірка вибухнула надновою, то це дало сильний поштовх об'єкту, і він почав прискорюватися. Іншим поясненням може бути те, що CWISE J1249 був членом кульового скупчення, тісно пов'язаного скупчення зірок.

CWISE J1249 міг бути частиною подвійної системи. Але, коли інша зірка вибухнула надновою, то це дало сильний поштовх об'єкту, і він почав прискорюватися

У центрах таких зоряних скупчень, як передбачається, існують чорні діри. Іноді вони можуть створювати подвійну систему. Якщо CWISE J1249 наблизився до подвійної чорної діри, то складна динаміка взаємодії між об'єктами могла викинути цю зірку з кульового скупчення.

У центрах таких зоряних скупчень, як передбачається, існують чорні діри. Іноді вони можуть створювати подвійну систему. Якщо CWISE J1249 наблизився до подвійної чорної діри, то складна динаміка взаємодії між об'єктами могла викинути цю зірку з кульового скупчення
Фото: phys.org

Астрономи продовжать спостереження за дивним об'єктом, щоб точно визначити, чим він є і чому летить так швидко, що може покинути нашу галактику.

Що стосується телескопа WISE, то з такою назвою він працював у космосі кілька років з 2009 року, а більшу частину часу він називався NEOWISE. Як уже писав Фокус, він згорить в атмосфері Землі до кінця 2024 року. NASA вже відключило цей телескоп, але перед цим він надіслав свою останню фотографію космосу.

Також Фокус писав про те, що життя на Марсімогло виникнути раніше, ніж на Землі, як показують дані марсохода NASA.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader