Українцям відмовляють в отриманні субсидій: що робити, аби все ж отримати допомогу від держави
Українцям відмовляють в отриманні субсидій: що робити, аби все ж отримати допомогу від держави

Українцям відмовляють в отриманні субсидій: що робити, аби все ж отримати допомогу від держави

В умовах повномасштабної війни держава продовжує адресно підтримувати тих українців, хто цього потребує – зокрема, надаючи житлові субсидії. При цьому нині в Україні діє спрощений механізм звернення за такою допомогою – без збирання довідок та витрачання часу на заповнення декларації. Водночас, в отриманні субсидії може бути відмовлено – проте, якщо виправити помилки, отримати її все одно можна буде.

Про це розповіли на Урядовому порталі. Там зазначили, подати заяву на призначення субсидії можна :

  • поштою або особисто в одному із сервісних центрів Пенсійного фонду України (ПФУ);
  • через портал електронних послуг Пенсійного фонду України (обрати опцію "Заява на житлову субсидію чи пільгу") або мобільний додаток ПФУ;
  • через портал Дія (ввівши у пошуку "Заява на субсидію");
  • у центрах надання адміністративних послуг
  • через уповноважених осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади чи військової адміністрації.

При цьому наголошується: для заповнення заяви в електронній формі потрібно мати кваліфікований електронний підпис (КЕП).

Куди подавати заяву на призначення субсидії

Оформити ж субсидію мають право кілька категорій громадян. Зокрема:

  • особи, зареєстровані у будинку/квартирі;
  • особи, які не зареєстровані, але фактично проживають у будинку/квартирі на підставі договору оренди;
  • внутрішньо переміщені особи, які не зареєстровані, але фактично проживають у будинку/квартирі – причому навіть без укладання договору оренди;
  • неповнолітні діти, які залишилися без батьківського піклування або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опіку (за заявою опікуна або піклувальника);
  • індивідуальні забудовники – якщо будинок не прийнято в експлуатацію, але плата за житлово-комунальні послуги вже нараховується.

"При призначенні субсидії враховуються доходи всіх осіб, зареєстрованих чи задекларованих у житловому приміщенні. Якщо хтось із сім'ї перебуває за кордоном понад 60 днів, його доходи не враховуються", – зазначили автори матеріалу.

Хто має право на субсидію

Що робити, якщо в отриманні субсидії відмовили

Водночас, наголошується, в отриманні субсидії може бути відмовлено – наприклад, через помилки у заяві чи наданні не всіх документів. У такому разі:

  • Якщо у заяві чи декларації є помилки, Пенсійний фонд повідомить про це. Виправити неточності можна буде протягом 30 днів.
  • Якщо подані не всі документи, субсидія може бути призначена лише після того, як протягом 30 днів з моменту подання заяви та після перевірки ПФУ буде надано все необхідне.
Що робити, якщо в отриманні субсидії відмовили

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас в Україні значно зросла вартість комунальних послуг. За рік – з травня 2023-го до травня 2024-го – тарифи збільшилися загалом на 18,6%. При цьому, наприклад, конкретно електроенергія здорожчала одразу на 63,6%, тоді як вартість низки інших послуг залишилася на колишньому рівні.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader