До рук українських бійців потрапив російський танк "Прорив" у несправному стані. Машину вдалося відремонтувати, в результаті вона нищитиме "своїх творців" на фронті.
У Курській області бійці 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади затрофеїли російський танк Т-90М "Прорив". Про це повідомили в пресслужбі ОДШБр у Telegram.
"Неперевершено НЕефективний, як в прориві, так і в обороні. Новітній російський танк Т-90М "Прорив", не встигнувши повоювати, став трофеєм Галицьких десантників під час рейду на Курщині", — йдеться у повідомленні.
Військовослужбовці розповіли, що противник, панікуючи, без бою залишив бойову машину, попередньо, довівши до технічної несправності. Проте українські десантники швидко оцінили та освоїли "аналоговнєтну" російську техніку, відремонтували та завели.
"Тепер машина війни, нищитиме своїх творців на боці України", — наголосили військові.
Крім цього, ОДШБр опублікувала відео, в якому показала, як виглядає вже український танк. За словами офіцера бригади Ігоря, він отримав назву "Пірожок".
Також боєць розповів, як вдалося затрофеїти техніку. Зокрема, українці "застрибнули" в тил противника та почали вести штурмові дії. Між деревами виднілася техніка, з якої виліз росіянин, він не зміг її завести. Після цього той побіг до своїх, а українці виявили, що в танку лише розряджені акумулятори. Їх замінили, в результаті техніка запрацювала. Він додав, що українські машини кращі, ніж ті, що створили росіяни.
Танк "Прорив": що відомо
Танк Т-90М "Прорив" — модернізація російського ОБТ Т-90, прийнята на озброєння ЗС РФ у 2020 році. Станом на 2024 рік, у Сухопутних військах РФ перебувало 120 одиниць Т-90М.
Нагадаємо, 15 липня стало відомо, що бійці 72-ї ОМБр знищили російський танк Т-90М "Прорив". Це вдалося зробити за допомогою безпілотника. За словами українських бійців, ціна однієї такої машини — 4,5 мільйона доларів.
У травні бійці танкового підрозділу "Тур" у складі 225 окремого штурмового батальйону повідомили, що декілька місяців тому на фронті вдалося підбити новітній російський танк Т-90 "Прорив-3". Українці його забрали та вивезли для подальшого ремонту.