Перший в історії обліт Місяця і Землі: зонд для вивчення Юпітера зробив знімки супутника
Перший в історії обліт Місяця і Землі: зонд для вивчення Юпітера зробив знімки супутника

Перший в історії обліт Місяця і Землі: зонд для вивчення Юпітера зробив знімки супутника

Космічний апарат JUICE здійснив першу частину історичного одночасного обльоту Місяця і Землі.

Зонд JUICE у вівторок, 20 серпня, наблизився до Місяця на відстань 750 км для виконання першої частини гравітаційного маневру, який також включає обліт Землі. Апарат зміг зробити знімки поверхні Місяця, а до цього наземні телескопи зафіксували його наближення до Місяця для виконання історичного маневру. Його другу частину зонд виконає, у середу, 21 серпня, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Європейське космічне агентство (ЄКА) відправило зонд JUICE у квітні минулого року для дослідження Юпітера і трьох його найбільших супутників: Ганімеда, Каллісто і Європи. Передбачається, що у всіх під крижаною корою є океан із рідкої води. Апарат мав виконати вперше в історії обліт одразу Місяця і Землі в рамках подвійного гравітаційного маневру, який дасть змогу зонду отримати прискорення і скоротить час польоту до Юпітера.

У вівторок, 20 серпня, о 00:15 за Києвом JUICE пролетів повз Місяць і перебував на відстані 750 км від його поверхні. При цьому бортові камери зробили зображення Місяця. Ці фотографії не дуже чіткі, адже вони не призначені для спостереження за космічними об'єктами, а створені для підтвердження розгортання сонячних панелей наукових інструментів зонда. Друга частина подвійного гравітаційного маневру відбудеться в середу, 21 серпня, о 00:57 за Києвом, коли зонд ЄКА облетить Землю. Тоді зонд перебуватиме на відстані 6840 км від нашої планети.

У вівторок, 20 серпня, о 00:15 за Києвом JUICE пролетів повз Місяць і перебував на відстані 750 км від його поверхні. При цьому бортові камери зробили зображення Місяця (праворуч).Ці фотографії не дуже чіткі, адже вони не призначені для спостереження за космічними об'єктами, а створені для підтвердження розгортання сонячних панелей наукових інструментів зонда.
Фото: ESA

Ще жоден космічний апарат ніколи не виконував подвійний гравітаційний маневр. Але він дасть змогу JUICE дістатися Венери в серпні 2025 року, здійснити обліт цієї планети, що значно прискорить апарат на шляху до Юпітера. За словами вчених, обліт системи Місяць-Земля, а потім Венери, дає змогу заощадити приблизно пів року часу польоту і прибути до Юпітера приблизно в липні 2031 року.

Тиждень тому астрофізик Джанлука Масі з проєкту Virtual Telescope сфотографував зонд JUICE, який наближався до Місяця. У центрі знімка нижче JUICE — це точка світла серед зірок, видима, коли зонд перебував на відстані 2,75 млн км від Землі.

Тиждень тому астрофізик Джанлука Масі з проєкту Virtual Telescope сфотографував зонд JUICE, який наближався до Місяця. У центрі знімка нижче JUICE — це точка світла серед зірок, видима, коли зонд перебував на відстані 2,75 млн км від Землі
Фото: мини-луна

Після того, як JUICE здійснить обліт Венери наступного року, він знову повернеться до Землі, облетить її ще раз і потім вирушить до Юпітера.

Як уже писав Фокус, виявлено явище, яке впливає на магнітне поле Землі. Дослідження показало, що блискавки можуть створювати енергетичні електромагнітні хвилі, які поширюються надзвичайно далеко в космос.

Також Фокус писав про те, що вчені дійшли висновку, що галактики в більш щільному середовищі більші від своїх аналогів у менш заселених галактиками регіонах. Але чому так відбувається, поки залишається загадкою.

Теги за темою
Космос Земля
Джерело матеріала
loader