Археологи розкопали скарб монет неподалік Східних воріт Філіппополя, зараз відомого як Пловдив. Окрім 500 монет, дослідники виявили золоту заготовку для прикрас та численні артефакти різних епох.
У Пловдиві, місті на півдні Болгарії, археологи виявили скарб з понад 500 стародавніх монет і золотої заготовки. Ці артефакти охоплюють різні історичні періоди та знайдені під час розкопок поблизу Старого міста, зокрема в історичній зоні поблизу Східних воріт Філіппополя, пише Arkeonews.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Пловдив, старовинне місто, визнане одним із найстаріших у Європі, має багату історію, що сягає 6-го тисячоліття до нашої ери. Спочатку фракійське поселення на річці Маріца, місто було свідком численних вторгнень протягом століть, зокрема персів, греків, кельтів, римлян, готів і османів. Місто, раніше відоме як Філіппополь після його завоювання Філіпом II Македонським у IV столітті до нашої ери, побудоване навколо семи пагорбів і відоме своїми глибокими культурними шарами.
За словами Десислави Давидової, яка очолює групу розкопок, монети виявили приблизно за 100 метрів від Східних воріт Філіппополя. Вважається, що це місце було невеликою майстернею, подібною до тих, що спостерігалися в пізніші історичні періоди. Давидова підкреслила, що глибина культурних шарів у Пловдиві може досягати семи метрів, а нинішні розкопки досягли глибини 6,5 метрів. У цьому районі також знайдені артефакти різних епох, зокрема елліністичного та римського періодів.
Більшість монет — бронзові, що вказує на те, що територія була безперервно заселена понад 2500 років. Давидова зазначила, що частина монет все ще перебуває на реставрації, і їх точний склад ще належить визначити. Вважається, що золота заготовка, знайдена у вторинній ямі, призначалася для створення декоративних прикрас, а не для монет, хоча знахідка й потребує подальшого аналізу.
Крім того, на місці вдалося виявити напис часів імператора Септимія Севера (193-211 рр. н. е.). Доктор Микола Шаранков, експерт з епіграфіки, зазначив, що для подальшого аналізу цієї важливої знахідки буде зібрано спеціалізовану групу. Цей напис разом з іншими відкриттями демонструє історичну важливість території, де розвинулося поселення задовго до римської ери.
Раніше Фокус писав про невідомий римський форт, який виявили в Англії. Він спростовує попередні теорії про взаємовідносини римлян з місцевим населенням.
А також ми розповідали про древні поховання поблизу Помпеїв. Під час розкопок археологи знайшли останки людей, які збереглися завдяки ґрунтовим водами, та численні артефакти.