Дослідники вважають, що виявили найефективніший підхід як для бізнесу, так і для довкілля.
Кліматична криза більше не є чимось абстрактним, чим людство лякають у майбутньому. Вона вже тут, внаслідок чого на планету обрушилися неймовірні хвилі спеки та посухи — фактичні останні 13 місяців стали найспекотнішими за всю історію спостережень і це, ймовірно, ще не межа, пише IFLScience.
Дослідники роками шукають стратегії, які допомогли б людству відмовитися від використання викопного палива та віддати перевагу екологічнішим способам видобутку енергії — наприклад, сонячним електростанціям. Ще одним фактором глобального потепління вважається сільське господарство, внаслідок якого величезна кількість вуглекислого газу виділяється в атмосферу Землі.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Тепер учені розглядають новий метод скорочення викидів від сільського господарства та вироблення електроенергії. У рамках цього проєкту на 8 сонячних електростанціях у Техасі планують випустити понад 6000 овець, які діятимуть як "волохаті садівники". По суті, тварини зможуть ховатися від сонячних променів у тіні сонячних панелей і поїдати рослинність на території понад 4 000 гектарів землі.
Новий проєкт, за словами вчених, стане найбільшою угодою про сонячне випасання у США. У спекотні дні вівці зможуть відпочити в тіні панелей, водночас власники сонячних електростанцій зможуть заощадити на гербіцидах і газонокосарках на викопному паливі. Водночас гній овець зможе удобрювати ґрунт, а самі тварини на своїй шерсті переноситимуть насіння польових квітів.
Передбачається, що такий випас тварин також поліпшить здоров'я місцевого ґрунту. Зазначимо, що подібний експеримент раніше був проведений у Міннесоті, і деякі результати свідчать про те, що на окремих ділянках спостерігалося поліпшення органічної речовини на більш ніж 200%.
Автори проєкту зазначають, що він є чудовою демонстрацією того, як сонячна енергія і сільське господарство можуть співіснувати, забезпечуючи оптимальну продуктивність сонячних установок, при цьому підтримуючи місцеві екосистеми.
Агровольтаїка — це практика використання землі як для сонячної енергії, так і для сільського господарства одночасно. Сонячний випас худоби сьогодні є одним із найпоширеніших способів впровадження агроелектричної галузі в повсякденне життя людства. Дослідники зазначають, що сьогодні ця галузь все ще перебуває на початку свого шляху, проте сонячний випас насправді, схоже, може виявитися ефективним і прибутковим, як для постачальників сонячної енергії, так і для власників ферм.
Раніше Фокус писав про те, що вівці вибирають лідера і досягають колективного розуму.