Завершилися баталії Олімпійського Парижу, і вже фокус уваги змістився на літні Олімпійські ігри-2028 в Лос-Анджелесі. П’ятьма додатковими видами спорту, які затверджені у програмі Ігор по квоті місцевого Оргкомітету є: бейсбол/софтбол, крикет, лакрос, сквош та флаг-футбол. На жаль, туди не увійшов чирлідинг. Отож про перспективи включення в Олімпійську програму саме чирлідингу у 2032 ми поговорили в Українському домі "Volia Space" в Парижі.
"Олімпійське майбутнє чирлідингу" саме таку тему обговорили ведучий Роман Бебех з Оленою Рожковою, засновницею чирлідингу в Україні та в Литві, керівницею команди RED FOXES.
RED FOXES є першими і єдиними у світі чірлідерками, які виступали на трьох Олімпіадах. У 2004 році в Афінах українські "лисиці" продемонстрували свій талант і енергію, супроводжуючи баскетбольні змагання. З того часу команда ще двічі брала участь в Олімпійських іграх в Пекині та Лондоні, популяризуючи і чирлідинг, і Україну на міжнародному рівні. В Україні сьогодні цей вид спорту дуже стрімко набирає обертів.
"Відбір дівчат в команду відбувається дуже складно. Зараз тримати планку все важче і важче, тому що сьогоднішнє покоління трошки з іншими цінностями. Якщо раніше, щоб 12 чоловік було на майданчику, треба, щоб було 16 в залі. Зараз, щоб було 8 на майданчику, треба, щоб було 48 чоловік на рік в ростері команди. Війна внесла свої корективи, тому що половина дівчат в Україні, половина за кордоном. Вони розкидані по всьому світу, і коли є якесь замовлення ми тоді вже всі разом збираємося. Але я завжди кажу, що мало бути спортивною, гарною і талановитою. Треба ще мати любов до своєї справи. Також дуже важливо, як вони в команді між собою ефективно комунікують. Тому ми і починаємо з того, щоб відібрати ще психічно налаштованих дівчат на єдине ціле. Це дуже важко, але мені це вдається", – поділилася Олена Рожкова.
Засновниця команди також підкреслила, що розвиток чирлідингу відбувається за двома напрямками: як шоу-команди в інших видах спорту та як самостійний вид спорту. Сьогодні чирлідинг та Міжнародний Чирлідинговий Союз мають визнання Міжнародного олімпійського комітету та стоять в черзі на включення до програми Олімпійських ігор.
"Чирлідинг має всі шанси бути олімпійським спортом. Дівчата мають отримувати медалі найвищого ґатунку за свою роботу. Я сподіваюсь, що скоро це станеться", – зазначила Олена Рожкова.
Згадуючи епізоди з танцювальної кар’єри команди, коли дівчата виступали попри різні складні ситуації, травми та хвороби, Олена поділилися: "Наприклад, в Афінах одна дівчина закінчувала танок. Я бачила вже її останній крок з майданчика, вона просто втрачала свідомість і всі лікарі всіх баскетбольних збірних бігли нас рятувати. Такі дійсно є випадки. Я також хочу зазначити, що в Лондоні, у нас дуже гарна була реакція від Fox News, спортивного американського порталу. Вони написали: "Give them gold medal please". Це було таким внеском, що, дійсно, наша праця чірлідерок не менша за працю атлетів".
На заході були присутні яскраві представниці команди RED FOXES: Олександра Сидорова (Дніпро), Софія Твердохліб (Київ) та Паула Полозкова (Рига), які продемонстрували виступи, як шоу-команди, так і соло у номінації Pom Dance від Чемпіонки України Єлизавети Онасенко (Покровськ).
Розпочати займатися чірлідингом можна у будь-якому віці, це чудовий вид спорту саме тому, що він не тільки перфомативний, який розвиває спортивні якості, а і комунікативний, він дає дітям все те, що сьогодні в них відібрало дитинство з гаджетами: це соціалізація, розвиток дружби в команді, прагнення до перемог і досягнення цілей". Саме про це ми розкажемо в реаліті "RED FOXES IN PARIS", де розкриємо процеси, які приховані від глядацького ока.
Дискусія та зацікавленість глядачів вкотре підкреслила, що цей вид спорту має великі перспективи. Отож чекаємо, коли і на Олімпійських іграх українські спортсменки зможуть перемагати і в чирлідингу.