В Україні зникають "чоловічі" робочі місця: критично не вистачає багатьох фахівців
В Україні зникають "чоловічі" робочі місця: критично не вистачає багатьох фахівців

В Україні зникають "чоловічі" робочі місця: критично не вистачає багатьох фахівців

Українські роботодавці активно запрошують жінок на професії, які раніше вважалися чоловічими. Наприклад, Київський метрополітен відкрив можливість для жінок навчатися на машиністок, а великі IT-компанії повідомили про зростання кількості жінок у командах розробників.

В Україні спостерігається безпрецедентний дефіцит кадрів. У будівельній сфері він досяг 40%, критично не вистачає фахівців майже всіх робітничих професій, а також виникають проблеми з пошуком досвідчених "білих комірців". У деяких галузях співвідношення між кількістю резюме та вакансій вже становить один до одного.

Компанії змушені працювати в умовах мобілізації чоловіків, виїзду жінок за кордон, обмеження енергоспоживання та постійної загрози для безпеки. Ці обставини обмежують можливості для відновлення і ведуть до скорочення виробництва. Проте водночас цей виклик спонукає бізнес до підвищення ефективності.

Найбільше не вистачає працівників там, де раніше працювали чоловіки – охоронці, вантажники, фахівці з обробки м'яса. Зараз сотні компаній намагаються адаптувати ці робочі місця для жінок.

Проблема не лише в стереотипах про «чоловічі» та «жіночі» професії. Деякі робочі місця справді потрібно адаптувати так, щоб жінки могли їх ефективно виконувати. Про це розповів доктор економічних наук, завідувач сектору соціальних ризиків у сфері зайнятості Інституту демографії та проблем якості життя НАН Олександр Цимбал.

Хоча серед малих і середніх підприємств ще можна спостерігати прояви сексизму та ейджизму в кадровій політиці, великі компанії не мають права на такі помилки. Наприклад, у Київстарі повідомляють, що вони розробили і впроваджують політику гендерної рівності. Однак проблема також полягає в рівні заробітних плат. В Україні частка витрат на оплату праці в собівартості товарів та послуг значно нижча, ніж у ЄС. Для значного розвитку економіки необхідно підвищити продуктивність праці та збільшити зарплати.

Джерело: OBOZ.UA

Останні новини України:

Як писала Politeka, частині українців платитимуть підвищені зарплати за новими правилами.

Також Politeka повідомляла, зарплата керівництва Укренерго обурила військових, говорять про диверсію.

Теги за темою
Зарплата
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader