Екологічна катастрофа: хусити показали, як підірвали грецький танкер, наповнений нафтою
Екологічна катастрофа: хусити показали, як підірвали грецький танкер, наповнений нафтою

Екологічна катастрофа: хусити показали, як підірвали грецький танкер, наповнений нафтою

Ще 21 серпня екіпаж повідомляв, що танкер Sounion продовжить свій шлях навіть після атаки. Але в підсумку екіпаж евакуювали, а єменські хусити підірвали судно з мільйонами барелів нафти на борту.

Єменські хусити опублікували відео, на якому показали, як штурмують грецький нафтовий танкер Sounion, перш ніж влаштувати кілька вибухів, через які Червоне море опинилося під загрозою великого розливу нафти. Про це пише Daily Mail.

Уперше танкер "Союніон" опинився в новинних зведеннях ще в середині серпня. Тоді повідомлялося, що судно під грецьким прапором із мільйонами барелів нафти прямувало з порту Басра в Іраку до Сінгапуру. Востаннє команда подавала сигнали, перебуваючи біля Оману.

Потім з'ясувалося, що судно атакували хусити, але в компанії запевняли, що танкер на ходу, команда усуне неполадки і продовжить свій шлях. Також зазначалося, що команда складається з громадян РФ і Філіппін.

Команда танкера "Союніон"
Фото: EUNAVFOR ASPIDES/X

У підсумку виявилося, що ситуація набагато серйозніша. Французький есмінець, який діяв у рамках операції Євросоюзу Aspides, врятував екіпаж судна Sounion, що складався з 25 філіппінців і росіян, а також чотирьох співробітників приватної охорони, і доправив їх до Джибуті.

У підсумку єменські хусити піднялися на борт танкера, заклали вибухівку над люками на палубі, що ведуть до нафтових резервуарів внизу. На кадрах можна було побачити щонайменше шість одночасних вибухів.

Вибухи на танкері "Союніон"

Інформаційне агентство SABA, контрольоване хуситами, повідомило, що таємничий лідер Абдул Малік аль-Хуті завив: "Америка бреше у своїх заявах щодо стримування єменських операцій на підтримку Палестини. Ефективність наших операцій та їхній контроль над ситуацією визнані ворогами", — заявив аль-Хуті.

Західні країни та Організація Об'єднаних Націй попередили, що будь-який розлив нафти з Sounion може завдати шкоди кораловим рифам і дикій природі Червоного моря.

Держдепартамент США не одразу відреагував на прохання прокоментувати нові кадри хуситів. Однак військово-морські сили ЄС у регіоні заявили, що поки що не бачили розливу нафти із Суніона.

Вибухи на борту "Союніона"

"Операція "Аспідес" готується сприяти будь-яким варіантам дій у координації з європейською владою та сусідніми країнами, щоб запобігти катастрофічній екологічній кризі", — заявили в місії ЄС.

Представник ООН Стефан Дюжаррік високо оцінив зусилля міжнародного співтовариства і спеціального посланця ООН щодо Ємену Ханса Грундберга "щодо забезпечення негайного доступу до судна і запобігання екологічній катастрофі". Хусити нібито дозволили представникам ООН піднятися на борт.

Вибухи на борту "Союніона"
Фото: EUNAVFOR ASPIDES/X

Дюжаррік не дав жодних вказівок на те, коли це може розпочатися, але додав, що "рятувальні операції з порятунку танкера можуть бути продовжені із залученням буксирів і рятувальних суден для доступу до району інциденту".

Хусити заявили, що можуть дозволити врятувати "Союніон", хоча повстанці вже одного разу блокували спроби екіпажів дістатися до покинутого судна, повідомили американські військові.

Вибухи на борту "Союніона"
Фото: EUNAVFOR ASPIDES/X

Від початку операції в Газі в жовтні хусити атакували понад 80 суден за допомогою ракет і безпілотників.

Єменські хусити перекривають постачання товарів, а також зупиняють деякі поставки гуманітарної допомоги в охоплені конфліктом Судан і Ємен.

Вони захопили одне судно і потопили два під час кампанії, під час якої також загинули чотири моряки. Інші ракети і безпілотники або були перехоплені коаліцією на чолі зі США в Червоному морі, або не досягли своїх цілей.

Хусити стверджують, що їхньою метою є суди, пов'язані з Ізраїлем, США і Великою Британією, щоб змусити Ізраїль припинити кампанію проти ХАМАС у Газі.

Однак багато хто з атакованих суден не мають практично жодного стосунку до конфлікту, а деякі й зовсім вирушали до Ірану.

Нагадаємо, 20 липня ізраїльські винищувачі завдали удару по військових об'єктах хуситів у районі порту Ходейда в Ємені. Удар було завдано після того, як безпілотник, запущений підтримуваним Іраном угрупованням, завдав удару по Тель-Авіву. Тоді загинула одна людина, кількох було поранено. Дрон вибухнув поруч із посольством США.

Теги за темою
Вибух
Джерело матеріала
loader
loader