Військовий назвав перспективну мету ЗСУ в Курській області
Військовий назвав перспективну мету ЗСУ в Курській області

Військовий назвав перспективну мету ЗСУ в Курській області

Частину успіху Курської операції забезпечено тим, що вона тривалий час не обговорювалася в публічному просторі. Наразі можна сказати, що для ЗСУ відкривається напрямок на Льгов, а ось на Курчатов, де розташована Курська АЕС, українські війська йти не будуть.

Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив екскомандир взводу батальйону "Айдар" Євген Дикий.

"Я не думаю, що наше командування планує захоплювати Курчатов. От не потрібен нам, вибачте за вираз, геморой у вигляді цієї АЕС. Відповідати за чужу АЕС перед усією світовою спільнотою… Я не думаю, що ми взагалі навіть плануємо туди ходити. А ось Льговський напрямок — цікавий. І взагалі, там є ще територія по наш бік річки Сейм, яка вже відрізана від решти частини Курської області — всі мости перебиті, понтони топляться. Тому там питання найближчих днів спокійно взяти цю територію під контроль, а для росіян там питання тільки в тому, чи вони все-таки дадуть команду кидати все й ледве не вплав евакуюватися, чи тягтимуть до останнього і в результаті потім ми отримаємо купу полонених", — вважає Дикий.

Він звернув увагу, що російське військове командування буквально по засіках наскрібає військовослужбовців для звільнення Курської області.

"Це якась абсолютно збірна солянка без будь-якої однієї частини, що організує, тобто немає навіть однієї цілої дивізії, до якої б далі докидали інші підрозділи. Туди насилають купу строковиків із різних регіонів Росії, зокрема вже бачили з Уралу, із Сибіру, із Пітера. І зрозуміло, що боєздатність строковиків, я думаю, російському командуванню цілком очевидна. Російські війська намагаються хоч якось посилити бойовими частинами", — сказав екскомандир взводу.

Як приклад бойових підрозділів, які перекидають у Курську область, Дикий навів "вагнерівців", які перебували до останнього часу в Буркіна-Фасо.

"Але їх аж цілих 350 осіб. Це не для такого масштабу операції. Тобто, так, бійці серйозні, але в такій ситуації кількість відіграє роль. А ось забирати бойові частини з Донецького напрямку російське командування явно дуже не хотіло. Вони вже забрали частину резервів із Запорізького фронту, забрали частину з Харківщини. Це ніби логічне рішення, тому що там найближче їх доставити, їх можна було доставити швидко, але за це логічне рішення вони вже зараз платять. Останніми днями наша 3-тя штурмова дуже непогано просунулася на Лиманському напрямку, там просування 1-2 км на день, що для цієї війни це дуже багато, насправді", — повідомив він.

За словами екскомандира взводу, з Донецького напряму підрозділи не забирали до вчорашнього дня, а потім все-таки стали перекидати деякі частини забезпечення з тилу.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader