Як відзначають Різдво Пресвятої Богородиці: чому не можна вінчатися
Як відзначають Різдво Пресвятої Богородиці: чому не можна вінчатися

Як відзначають Різдво Пресвятої Богородиці: чому не можна вінчатися

Серед 12 найбільших православних свят три присвячені Богородиці. І перше з них, це безумовно її Різдво.

OBOZ.UA розповідає, коли за новим церковним календарем в Україні відзначають свято Різдва Пресвятої Богородиці. А також які традиції з ним пов’язані.

Дата свята

За новоюліанським календарем, який ПЦУ запровадила з 1 вересня 2023 року, Різдво Пресвятої Богородиці почали відзначати не в кінці, а на початку першого місяця осені. Тепер свято припадає на 8 вересня.

У цей день в церквах правлять святкову службу, а віряни висловлюють вдячність Богородиці за те, що вона здійснила божу волю і привела у світ Спасителя. На свято прийнято молитись до Діви Марії з проханнями про заступництво і сімейне щастя.

Значення Різдва Пресвятої Богородиці

За біблійними переказами Марія народилась в Єрусалимі у дуже немолодих батьків – святих Йоакима та Анни, нащадків царя Давида. Будучи уже в літах вони отримали звістку від ангела, що їхні молитви нарешті будуть почуті і в них народиться дівчинка. Втішена новиною Анна пообіцяла присвятити життя дочки богу.

Вважається, що саме з народження Марії почав здійснюватися божий план спасіння людства. Тому у свято Різдва Богородиці священники нагадують, що свята Діва є заступницею людей, яка завжди приходить на поміч тим, хто просить.

Традиції свята

Оскільки Різдво Пресвятої Богородиці є одним з найбільших церковних свят, у цей день під забороною перебуває будь-яка фізична праця. Натомість вірянам рекомендується провести свято у молитві і просити у Діви Марії про заступництво та допомогу.

У церквах цього дня не проводять вінчання. Такі святкові дні цілковито присвячують вшануванню біблійних подій і не проводять деякі обряди, які можна перенести. Так обряд хрещення можна провести лише за спеціальною домовленістю і за умови наявності вагомих причин поспішати.

Тим часом у народі з цього дня починається сезон сватання. Батьки неодружених молодих людей звертаються одне до одного, щоби домовитись про шлюб. Весілля за народною традицією починають грати  уже після Покрови (1 жовтня).

Раніше OBOZ.UA розповідав, чим буде особлива дата святкування Великодня у 2025 році.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader
loader