![Як Земля здійснює перестановку останні 1,8 млрд років: нова анімація](https://thumbor.my.ua/Sbndectiw7PyhvHAWRVDiEWFbnY=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F240013b0c4c9cd37077af8ff6b4b9965.jpg)
Як Земля здійснює перестановку останні 1,8 млрд років: нова анімація
Вчені вперше геологічні дані Землі для нового дослідження.
Вчені реконструювали тектоніку плит Землі за останні 1,8 млрд років, використавши дані, які були отримані з гірських порід.
Про це пише The Conversation.
Уперше геологічні дані Землі були використані подібним чином, щоб зазирнути настільки далеко в минуле планети.
Близько 200 млн років тому, коли на Землі ще жили динозаври, Гондвана з'єдналася з Північною Америкою, Європою і Північною Азією, після чого утворився суперконтинент Пангея.
Далі реконструкція все в тому ж зворотному напрямку. Глядач бачить, як Пангея і Гондвана утворюються внаслідок зіткнення старіших плит. З плином часу з'являється ще більш давній суперконтинент під назвою Родінія. Але і на цьому анімація не закінчується.
Суперконтинент Родінія утворюється в результаті розпаду найдавнішого суперконтиненту Нуна, що сталося близько 1,35 млрд років тому.
Учені зазначають, що Земля унікальна в Сонячній системі тим, що має тектоніку плит. Кам'яниста поверхня нашої планети розділена на фрагменти або плити, які врізаються одна в одну і тим самим створюють гори або ж прірви, що заповнюються океанами.
Раніше стало відомо, що у новому дослідженні фізики вирахували потенційну тривалість існування космосу.
![loader](/files/images/preloader.gif)