Яке свято відзначають 7 вересня: цікаві факти про цей день
Яке свято відзначають 7 вересня: цікаві факти про цей день

Яке свято відзначають 7 вересня: цікаві факти про цей день

На 7 вересня за календарем офіційних свят припадає День воєнної розвідки України. А ще люди по всьому світу вшановують бороданів та внесок компанії Google у розвиток сучасного світу.

За новим стилем свої іменини відзначають Андрій, Василь, Григорій, Євген, Іван, Лев, Лука, Макар, Михайло, Микола, Олександр, Петро, Степан. OBOZ.UA розповідає про всі святкові та пам’ятні дати цього дня.

Які свята відзначають 7 вересня

День воєнної розвідки України – щороку цього дня Україна відзначає професійне свято воєнних розвідників. Саме 7 вересня 1992 року президентським указом було сформоване Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони України.

День заснування Google – чи можете ви згадати іншу компанію, від назви якої в українській мові утворилось би дієслово і міцно увійшло у щоденний вжиток? Пошукова система Google була задумана двома ентузіастами Ларрі Пейджем та Сергієм Бріном у 1996 році, відповідну компанію вони заснували 4 вересня 1998 року, а уже 7 вересня почали приймати перші запити через інтернет. І цим змінили доступ людей до інформації назавжди. З тих пір щороку 7 вересня світ вшановує внесок Google у розвиток сучасної цивілізації.

Всесвітній день бороди – борода в усі часи була головним символом маскулінності. Чоловіки часто приділяють багато уваги цій природній окрасі своєї зовнішності. Чимало жінок теж вважають бороду привабливою. І на честь цього було запроваджене неофіційне свято, яке із задоволенням відзначають в усьому світі.

Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба – часточки пилу та диму, присутні у повітрі великих міст, нерідко утворюють смог, через який небо має уже не такий блакитний колір. Щоби привернути увагу до якості повітря та забруднення довкілля в цілому Генеральна Асамблея ООН у 2019 році встановила відповідне свято.

Всесвітній день знищення військової іграшки (відмови від військової іграшки) – іграшки є одним із перших способів людини самостійно взаємодіяти зі світом. Багато в чому вони формують наш світогляд. Дитячі психологи радять обмежувати доступ дітей до предметів, які імітують зброю і можуть провокувати агресію. І сьогодні саме час задуматись над цим.

Історичні події 7 вересня

70 — Римляни захопили і сплюндрували Єрусалим.

1792 — Перша група колишніх запорозьких козаків під командою полковника Сави Білого висадилася в Тамані. Цю дату звичайно вважають за початок заселення українцями Кубані.

1812 — Відбулася переможна для французів Бородинська битва між військами Наполеона та Російської Імперії.

1822 — Бразильська імперія оголосила незалежність від Португальського королівства.

1892 — У США відбувся перший професійний боксерський поєдинок за сучасними правилами — в боксерських рукавичках і з трихвилинними раундами.

1936 – Останній сумчастий вовк помер у Тасманійському зоопарку.

1940 — Третій Рейх розпочав бомбардування Лондона.

1951 - Поштова служба Канади заявила, що всі відправники листів зобов'язані вказувати на конверті назву вулиці та номер будинку (до цього багато хто вказував лише місто і прізвище адресата.

1971 — у Києві було оголошено про споріднення й братання міст Києва і Кіото.

Народились 7 вересня

1533 — Єлизавета I Англійська, королева Англії.

1813 — Еміль Коритко, словенський етнограф і фольклорист, галичанин за походженням.

1861 — Коржинський Сергій Іванович, ботанік, генетик, еволюціоніст, один з основоположників фітоценології; походив від запорозьких козаків.

1875 — Олександр Мурашко, український живописець, педагог і громадський діяч.

1908 — Майкл Елліс ДеБейкі, американський кардіохірург.

1914 — Джеймс Ван-Аллен, американський астрофізик, відомий своїм відкриттям радіаційних поясів Землі.

1915 — Сергій Солодовник, український живописець.

1917 — Джон Воркап Корнфорт, австралійський хімік-органік, лауреат Нобелівської премії з хімії (1975) спільно з Володимиром Прелогом.

1924 — Ігор Богачевський, американський конструктор українського походження (США).

1936 — Тетяна Голембієвська, українська художниця та Бадді Холлі, американський музикант.

1940 — Даріо Ардженто, італійський кінорежисер, сценарист, продюсер, автор фільмів жахів.

1949 - Глорія Гейнор, американська співачка та актриса.

1964 — Марина Рибачук, українська художниця.

1970 — Володимир Жемчугов, український партизан Війни на сході України, Герой України (2017).

1987 - Еван Рейчел Вуд, американська актриса та співачка.

Раніше OBOZ.UA розповідав, коли в Україні святкують День захисників та захисниць та День Збройних сил України.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader
loader