Підставні фірми і 286 млн: у Дніпропетровській ОДА провернули корупційну оборудку, — НАБУ
Підставні фірми і 286 млн: у Дніпропетровській ОДА провернули корупційну оборудку, — НАБУ

Підставні фірми і 286 млн: у Дніпропетровській ОДА провернули корупційну оборудку, — НАБУ

За даними слідства, витрати на "експлуатаційне обслуговування" доріг збільшили до 1,5 млрд гривень і займалися цим окремі фірми. ЗМІ стверджують, що підозру оголошено колишньому голові адміністрації Валентину Резніченку та його заступнику Максиму Беспальчуку.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) спільно викрили масштабну оборудку в дорожній сфері, яку провернули в Дніпропетровській обласній державній (військовій) адміністрації. Про це написали в Telegram-каналі відомства.

Унаслідок афери український бюджет від початку повномасштабної війни втратив понад 286 мільйонів гривень. До виконання схеми причетні чиновники, яким уже повідомили про підозру. Йдеться про:

  • колишнього голову Дніпропетровської ОДА;
  • ексзаступника начальника Дніпропетровської ОДА;
  • колишнього керівника департаменту Дніпропетровської ОДА;
  • ексначальника відділу дорожнього господарства Дніпропетровської ОДА;
  • керівника суб'єкта господарської діяльності.

Джерела видання "РБК-Україна" також розкрили імена деяких причетних. Інсайдери переконані, що йдеться про колишнього голову Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка (звільнений у січні 2023 року. — Ред.), а також його заступника Максима Беспальчука. Інформація офіційно не підтверджена.

У НАБУ і САП викрили корупційну схему на ремонті доріг пов'язану з Дніпропетровською ОДА
Фото: Дніпропетровська ОДА

Підозрювані проходять за ч. 2. ст. 364 КК України, додали в НАБУ.

"У 2022 році чинне в умовах воєнного стану законодавство дозволяло першочергове фінансування експлуатаційного обслуговування автомобільних доріг, а видатки на поточний та капітальний ремонт доріг були можливі лише в останню чергу. Підозрювані з метою отримання можливості першочергового фінансування замінили у відповідних документах відомості про необхідність у проведенні поточного та капітального ремонту доріг на необхідність їх експлуатаційного обслуговування", — ідеться в повідомленні.

Витрати на таке обслуговування були збільшені до 1,5 мільярда гривень і сталося це, як повідомляє слідство, штучно та безпідставно. На цю суму було укладено договори на виконання робіт із певними компаніями, які були пов'язані з головою Дніпропетровської ОДА. Вони завищили вартість матеріалів на 286 мільйонів гривень.

"Частину цих коштів надалі вивели на рахунки інших компаній, пов'язаних із топпосадовцем та його заступником", — підсумували в НАБУ.

Нагадаємо, 29 серпня повідомлялося, що НАБУ і САП викрили низку корупційних схем в "Укрзалізниці", внаслідок чого було вкрадено сотні мільйонів на закупівлях.

3 вересня повідомлялося, що директор НАБУ звільнив свого першого заступника Гізо Углаву, який фігурував у справі "зливів". У відомстві пояснили, що той вчинив дії, які були спрямовані на дискредитацію працівника відомства, який подав службову записку про можливі факти витоку інформації.

Теги за темою
Корупція НАБУ Дніпропетровська область САП
Джерело матеріала
loader
loader