В Україні почастішали випадки електронного шахрайства з грошовою допомогою.
Як передає "Хвиля", про це повідомляє "Право на захист".
Багато громадян і організацій прагнуть надати фінансову підтримку нужденним в Україні. Однак, на жаль, цією ситуацією намагаються скористатися і шахраї, які розробляють дедалі витонченіші схеми обману.
"У зв'язку з великою кількістю різних програм грошової допомоги, що впроваджуються на території України, почастішали випадки електронного шахрайства!", - наголосили в організації.
У зв'язку з цим українців закликали бути пильними.
Зокрема, дотримуйтесь таких правил:
- Не передавайте третім особам або через Інтернет дані банківських карток, особистих рахунків, CVV-код або іншу важливу для здійснення оплати інформацію. Пам'ятайте, що будь-які дані про ваш рахунок можуть бути використані зловмисниками для крадіжки коштів.
- Уникайте переходу за підозрілими посиланнями. Завжди перевіряйте достовірність інформації. Посилання на Приват24, Дію, єПідтримку, телеграм-боти тощо. - це шахрайські посилання.
Єдиний офіційний ресурс для отримання допомоги онлайн – це сайт єДопомога http://aid.edopomoga.gov.ua/ (посилання має виглядати тільки так!).
"Ми не надаємо посилань на банківські системи і не співпрацюємо з банківськими установами! Посилання на будь-який банк – це шахраї та спроба вкрасти ваші гроші! Будьте пильні та обережні!", - наголосили в організації.
Крім того, увагу українці звернули на те, що працівники банківських установ не консультують щодо виплат чи інших питань у соціальних мережах та месенджерах. Отже, якщо Вам написала людина під виглядом банківського працівника – це шахраї. У жодному разі не передавайте будь-яку інформацію про себе цим людям!
"Також зазначимо, що наші адміністратори консультують лише в чаті. Якщо треті особи пишуть вам у приватні повідомлення від імені Благодійного фонду "Право на захист" і просять додаткову інформацію про ваші банківські картки/пін-коди/CVV коди = блокуйте їх! Це шахраї!, які намагаються вкрасти ваші кошти! У кожного адміністратора чату навпроти назви каналу (у правому верхньому кутку кожного повідомлення) можна побачити ім'я людини, яка дала Вам відповідь. Якщо ви не бачите імені – це шахраї!", - наголосили у "Право на захист".
Також утримайтеся від розміщення персональних даних (імені, прізвища, по-батькові, номерів телефонів) у загальному чаті. Діліться такою інформацією лише за прямим запитом адміністратора.
Не публікуйте в чаті MTCN коди, отримані від Western Union. Ця інформація має залишатися суворо конфіденційною.
Ніколи не дозволяйте стороннім особам реєструватися, використовуючи особисті дані. Пам'ятайте, що надання даних іншим може призвести до серйозних наслідків.
Приклади шахрайських схем: https://bit.ly/3QfqpZR.
Нагадаємо, деяким українцям виплатять до 11 тисяч гривень допомоги.